פתיחת חוג מבוא לאסטרונומיה במצפה הכוכבים בגבעתיים

פורום אסטרונומיה. אתם מוזמנים לשתף אותנו במידע מעניין לטובת הקהילה. דיונים,עדכונים,שיתופי מידע בנושאים אסטרונומיים ועוד...

פתיחת חוג מבוא לאסטרונומיה במצפה הכוכבים בגבעתיים

הודעהעל ידי ד'ר יגאל פתאל » 23 נובמבר 2014, 17:10

בתחילת חודש דצמבר ייפתח חוג אסטרונומיה למבוגרים (תיכון ומעלה), במצפה הכוכבים בגבעתיים
החוג יעסוק בנושאים הבאים:
מושגי יסוד ומבוא לאסטרונומיה תצפיתית
מערכת השמש
מבוא לאסטרופיזיקה
התפתחות כוכבים
גופים ביקום
קוסמולוגיה

הקורס בפיקוח של ד"ר יגאל פת-אל וד"ר דיאנה לאופר. בין מדריכי הקורס
ד"ר יגאל פת-אל
ד"ר דיאנה לאופר
מר עופר גבזו
מר שי חלצי
גב' רלוקה רופו

לדף המידע ולהרשמה באתר האגודה הישראלית לאסטרונומיה
http://www.astronomy.org.il/joomlafimal ... ies/adults
ד'ר יגאל פתאל

Re: פתיחת חוג מבוא לאסטרונומיה במצפה הכוכבים בגבעתיים

הודעהעל ידי seby » 24 נובמבר 2014, 23:34

הייתי מאוד רוצה להשתתף בקורס הזה, אבל לצערי אני מחיפה (ביחס לקורס הזה, כי אני מת על חיפה, אז אין צער הקטע הזה...), כרגע בלימודים ועוד מעט מתחיל לעבוד ובימי ראשון להגיע לגבעתיים זה פשוט בלתי אפשרי... רק הוצאות של נסיעה זה המון ובשביל שעתיים לנסוע כל פעם זה מאוד קשה (יותר זה בדרכים מאשר בקורס).

לכן, הייתי שמח, למרות שאני יודע שאין מצפה כוכבים בחיפה או בצפון (או אולי אני טועה) אם הייתם יכולים לעשות סקר שוק ואולי, אם זה ישתלם לכם כלכלית, אז לפתוח גם קורס כזה בצפון... אני בטוח שיש יותר מאחד מהצפון שהיה רוצה להגיע לקורס כזה, אפילו אם זה לא 15 מפגשים וזה רק 8-10...

אני אשמח מאוד אם תהיה התפתחות בנושא גם לכיוון חיפה/צפון :)

בכל מקרה, בהצלחה לכל אלה שירשמו, אני בטוח שתהנו ואשמח לשמוע פירוט לגבי מה היה בקורס וכו'.
seby

הודעהעל ידי ד'ר יגאל פתאל » 25 נובמבר 2014, 12:07

לגבי קורסים במקומות אחרים

כפי שאתה מציין, כלכלית לא כדאי לפתוח קורסים כאלה, בייחוד שאתה מבקש לשמור על רמת מרצים גבוהה. ניסינו לעניין גופים אחרים בפתיחת קורסים למבוגרים, אולם העלויות דרשו מספר גדול מאוד של נרשמים. כעת, השקנו את המועדון האסטרונומי בטכניון שבו תתקיימנה הרצאות. אמנם לא חוג מסודר, אבל גם זו התחלה טובה.
ד'ר יגאל פתאל

הודעהעל ידי seby » 26 נובמבר 2014, 21:29

השאלה היא האם בעתיד תוכלו לעשות קורס מרוכז יותר, של אולי פחות מפגשים וקצת יותר ארוכים ובימי חמישי ככה ולא ראשון...

דווקא בחיפה עם הטכניון והאוניברסיטה יש קהל לא קטן של סטודנטים שלדעתי יכולים להתעניין בקורס שכזה.

בהצלחה בכל מקרה
seby

חזור אל פורום אסטרונומיה - AstroForum

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 16 אורחים