שאלה בקשר לברגי קולימציה

פורום אסטרונומיה. אתם מוזמנים לשתף אותנו במידע מעניין לטובת הקהילה. דיונים,עדכונים,שיתופי מידע בנושאים אסטרונומיים ועוד...

שאלה בקשר לברגי קולימציה

הודעהעל ידי שלמה מזרחי » 13 יולי 2015, 16:56

יש לי ולאחי בבית טלסקופ דובסוני, ואנחנו עד כה נגענו רק בברגים הגדולים של המראה הגדולה בקימלוץ. ובמראה המשנית פחדנו לגעת.

השאלה שלי היא כזאת.

במראה המשנית יש 4 ברגים. 1 גדול מרכזי שתפקידו להחזיק את המראה, ועוד 3 ברגים קטנים, כמו כאן בתמונה.
http://up415.siz.co.il/up2/mu5eojnu3wwz.jpg

האם סיבוב הברגים הקטנים בשביל הקמלוץ תלויים בפתיחת הבורג הגדול שאולי נועל אותם, וזה יחייב אותי לפתוח אותו מעט על מנת לשחרר אותם בשביל לאפשר לסובב אותם, אם כן כמה אפשר לסובב אותו בשביל למנוע ריפוף? אני מפחד לנסות.
אם הם לא תלויים בבורג הגדול, וניתנים לסיבוב בלי קשר לבורג הגדול, האם סיבובם יכול לגרום לרפיון אחר כלשהו, במראה המשנית.?
שלמה מזרחי

Re: שאלה בקשר לברגי קולימציה

הודעהעל ידי CHRONOS » 31 יולי 2015, 16:40

Hi Shlomo
the center screw is holding the secondary in place, you can open it a little if you need to rotate the mirror so that
)it looks perfectly circular when you look through the focuser (without an eye piece
the three Allen screws will change the orientation of the mirror. The easiest way to collimate the scope is with a lazer and you can find on the Net very good tutorials on the process. In any case always work on the scope when it is horizontal
so you don't drop the Allen key on your main mirror
if you need more help send a message to private message
Philippe
CHRONOS

חזור אל פורום אסטרונומיה - AstroForum

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 25 אורחים