שאלה על חור שחור

פורום אסטרונומיה. אתם מוזמנים לשתף אותנו במידע מעניין לטובת הקהילה. דיונים,עדכונים,שיתופי מידע בנושאים אסטרונומיים ועוד...

שאלה על חור שחור

הודעהעל ידי שלמה מזרחי » 08 ספטמבר 2015, 19:46

בהרצאה שהייתה ביום חמישי, הבנתי שיכול לצאת ממנו מסה באופן לא ברור לי.

יש בחלל חלקיקים וירטואלים, בצורת זוגות וכל אחד מחסל את בן זוגו. השאלה איך יכול להיות משהו וירטואלי שהוא לא מלאכותי.? הרי ידוע לי שכל הדברים הוירטואלים זה המצאה אנושית, כמו למשל קובץ במחשב. ודבר אמיתי זה דבר פיזי מוחשי. אז מה זה החלקיקים הוירטואלים האלה, ואיך הם יכולים להיות אם הם, לא מעשה ידי אדם.?

איך הם יכולים ממצב וירטואלי להיות אמיתיים.? אני מבין שהם מורכבים מזוגות שאחד מחסל את בן זוגו, ואז הוא יכול להפוך לאמיתי, השאלה היא איך.?

ואם מחור שחור, אין אפשרות אפילו לקרן אור לצאת. אז איך זה שאותו חלקיק שהפך לאמיתי יצא ממנו. או שמלכתחילה לא נעשה בתוכו, אם הוא נעשה מחוצה לו, אז איך יש כאן איבוד חומר.?

אני מעלה את האפשרות שהוא נעשה מחוצה לו, כי אם היה בתוכו, לא אצפה ממנו לצאת, ואם כבר הוא בחוץ, אז אני לא מניח שנעשה בתוכו. אז איך הוא מאבד חומר בכל זאת.?
שלמה מזרחי

Re: שאלה על חור שחור

הודעהעל ידי ד'ר יגאל פתאל » 10 ספטמבר 2015, 13:51

שלמה

החלקיקים ממשיים, אולם בגלל שבסך הכל הם משמידים זה את זה (מתאיינים) ונוצרים שוב ומתאיינים וחוזר חלילה, בשורה התחתונה מדובר בריק שמורכב מזוגות חלקיקים שאנו קוראים להם וירטואליים
ד'ר יגאל פתאל

Re: שאלה על חור שחור

הודעהעל ידי שלמה מזרחי » 19 ספטמבר 2015, 21:51

החלקיקים האלה אני מבין שהם בחלל, בכל מקום ביקום, ובין היתר גם בחורים שחורים. השאלה איך אלה שבתוך החורים השחורים מצליחים לצאת ממנו.?
שלמה מזרחי

חזור אל פורום אסטרונומיה - AstroForum

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 27 אורחים