עננת גז או אולי לא? כך כנראה נוצרה מערכת השמש!......


פורום אסטרונומיה. אתם מוזמנים לשתף אותנו במידע מעניין לטובת הקהילה. דיונים,עדכונים,שיתופי מידע בנושאים אסטרונומיים ועוד...

עננת גז או אולי לא? כך כנראה נוצרה מערכת השמש!......

הודעהעל ידי גילי » 26 מרץ 2016, 13:26

תולדות מערכת השמש בשלושה חלקים ותוספות!!!!!!

להלן גרסה חדשה על אופן היווצרות מערכת השמש שלנו,
תחשבו על זה טוב, ותנסו להשוות את הידע שיש לכם על מערכת השמש לפני גרסה זו ואחריה.
נראה לי שגרסה זו מתאימה יותר מכל תאוריה אחרת ששמעתי או קראתי.

הארוע שאספר עליו קרה כאן באיזור עוד לפני שהיו בכלל כוכבי לכת.

יתכן שזה קרה בצורה כזאת או אולי בצורה אחרת אבל מה שגרם בסופו של דבר להיווצרות מערכת השמש כפי שהיא נראית היום זה כאמור התנגשויות אקראיות בין כוכבים.

******גרסה מספר 1

הכל נוצר מענן של גז.
נגיד שמערכת השמש שלנו באמת נוצרה מלכתחילה מענן של גז? ענן שהלך והתעבה ולאט לאט ובמשך מליוני ומליארדי שנים הפך לכוכב דחוס ענקי ולוהט בעל מסה ענקית שכל הזמן תלך ותגדל ואף תגדיל את עצמה ואת כוח המשיכה שלה ככל שתגדל, הלחץ העצום שיווצר כתוצאה מכוח המשיכה שילך ויתחזק בה וחומר רב שימשיך וידחס לתוכו, כל אלה יביאו בסופו של דבר את הכוכב שנוצר מלכתחילה מענן ענקי של גז, להתפוצץ ולהתפזר בחלל.
כנראה שהלחץ העצום שנוצר כתוצאה מכוח המשיכה הרב, שילך ויתחזק והחום הרב שילך ויגדל, כנראה שהלחץ והדחיסה יגרמו לכך שהמימן שבכוכב הגז הענק יגיע לטמפרטורה ולחץ נכונים כדי ליצור מיזוג והתכה גרעינית?, התכה מימנית גרעינית זו היא אולי אחראית לפיצוץ של הכוכב הגז מלכתחילה? פיצוץ זה הוא שגרם כנראה להיווצרות השמש ומספר מכוכבי הלכת הגדולים, אולי אפילו את כולם!
מיד לאחר הפיצוץ תתחיל כנראה התכה גרעינית על השמש, שאר שרידי הפיצוץ יעופו לדרכם במסלולים שונים סביב השמש, זאת על פי גודלם, משקלם ומסתם, בכל מקרה, מפיצוץ זה נוצרה השמש שהיא כנראה השריד הגדול ביותר ממה שהיה בעבר - ענן גז ענק פלוס כל החומרים האחרים הקיימים היום במערת השמש - וכמה מכוכבי הלכת הגדולים, כולם יכנסו למסלולים שונים סביב החלק הגדול שנוצר כתוצאה מהפיצוץ, וזאת השמש כמובן שלאט לאט תלך ותתפוס את מקומה בחלל כמו גם שאר כוכבי הלכת האחרים שילכו ויתפסו את מקומם בחלל והכל אודות לכוחות משיכה ההדדיים ושויוי משקל גרוויטציוני, אלה הכוחות שאחראים לסדר בו נמצאים היום השמש ושאר הכוכבים.
כנראה שענן גז זה שהלך והתכווץ ובסופו של דבר התפוצץ, ענן זה היה דחוס בכל החומרים שאנו מכירים היום בטבע, כוכב ענק זה היה כנראה מכוסה בשכבה עבה והדוקה של קרח, קרח זה שהפך למטאורים ואסטרואידים יעופו בחלל ובסופו של דבר יתנגשו בכוכבי הלכת והם אלה שאחרים בסופו של דבר על הבאת מים וחיים לכוכב לכת ארץ וכן גם לכוכבים אחרים.
במשך הזמן יחטפו חלקי הכוכב הענק הזה שהתפוצץ אין סוף פגיעות של מטאוריטים ואסטרואידים, בעקבות כך ישנו את גודלם, מיקומם ומסתם ויהפכו בסופו של דבר ועם הזמן לכוכבי הלכת ושאר הגופים המסתובבים היום סביב השמש. החלקים הגדולים יתעגלו בסופו של דבר ויהפכו לכוכבי הלכת שלאט לאט יכנסו למסלולם שונים סביב השמש כפי שאנחנו רואים היום.

******גרסה מספר 2

במקום שנמצאת היום מערכת השמש שלנו היו בעבר זוג כוכבים ענקיים או אולי שלושה, -( כוכב כפול פיזי) ,שני כוכבים שאחת מהן היא כנראה השמש שלנו ועוד כוכב אחד או שניים שסבבו בעבר סביב כוח משיכה משותף. בשלב מסויים מתרחשת התנגשות בין הכוכבים שסבבו את השמש או אולי כתוצאה מכוכב אחר שהגיע מחוץ למערכת השמש, בכל מקרה ההתנגשות אראה כנראה במקום שבו נמצאים היום שני ענקי הגזים - צדק ושבתאי שלאחד מהם או שניהם היו אטמוספירה וזאת בגלל המבנה המיוחד שבו מסודרים כוכבי הלכת - הענקיים שבנויים מגז באמצע - מקום ההתנגשות ושאר כוכבי הלכת הולכים וקטנים, מהאמצע לצדדים, כמו לקחת שני גושים ענקיים של בטון ולהטיס אותם במהירות אחד מול השני, מה יקרה? יווצר פיצוץ עז שיעיף את חלקי הבטון הכבדים לכל עבר אבל העשן, הפיח והגזים הקלים יישארו באמצע. במקום הזה אראה כנראה ההתנגשות בין שני הכוכבים, ומאותו רגע דרמטי בא אראה ההתנגשות יתחיל מבול אדיר של תוצרי ההתנגשות שיעפו במסלולים שונים סביב השמש וסביב עצמם וזאת על פי גודלם ומסתם, חלקם כגושים גדולים (כוכבי הלכת והירחים) וחלקם קטנים יותר, בסופו של דבר כל הגושים הקטנים יידבקו לגושים הגדולים וזאת כתוצאה ממטר אדיר של מטאוריטים ואסטרואידים שיפגיזו את כל הכוכבים באיזור עד שמטר זה יפסק, בינתיים הגושים הגדולים יותר שעפו כגושים מותכים כתוצאה מההתנגשות, גושים אלה יתאזנו בסופו של דבר ויגיעו למישור אחד וזאת בגלל כוח המשיכה החזק של הכוכבים הגדולים והשמש שתביא אותם להסתדר במישור אחד - הוא מישור המילקה, וכך יתחילו חלקי כוכבים אלה להסתובב סביב עצמם וסביב השמש ולאט לאט יקבלו צורה של כדור.
הגושים הגדולים האלה (כדור הארץ ודומיו), נקרעו מכוכב האם שלהם בצורה של גוש לבה רותחת, גל קיטור שנגרם כתוצאה מהפיצוץ וקור החלל יקרר את קליפתם של גושים אלה והסיבוב סביב עצמם יגרום ללבה שבתוך הגושים להדבק לדפנות החיצוניים של הכדור, תוך כדי כך יהפכו גושים אלה לכדורים פחוסים בקטבים עקב קריסתם פנימה עם התנפחות הכוכב והפיכתו לכדור, בדיוק כמו בלון שאם נמלא אותו במים ונסובב אותו על צירו הוא יתנפח יהפוך לכדור והקטבים שלו יקרסו פנימה.

גרסה זו של זוג הכוכבים או שלושה כוכבים שסבבו בעבר סביב כוח משיכה משותף פותרת המון בעיות שהיו סתומות והיה קשה מאוד לתת להן הסבר שמניח את הדעת. ע״פ גרסה זו נראה שכל החלקים מתאימים ומצטרפים לפזל שלם אחד.
זאת לדעתי, תמצית סיפורה של מערכת השמש כפי שהתרחשה מליוני שנים טרם זממנו, לגרסה זו הגעתי דרך העובדות הגלויות והברורות בשמים ובטבע.

*****גרסה מספר 3

כוכב לכת צדק וארבעת הכוכבים הארציים, יווצרו כנראה מאוחר יותר וזאת על פי הסיפור כדלקמן:

מספיק מבט אחד חטוף על המבנה של כל כוכבי הלכת כשהם עומדים בקו אחד ישר כדי לראות ולהבין שיש או היה קשר בין כוכב לכת צדק וארבעת הכוכבים הארציים.
כנראה שכל הכוכבים הארציים, ירחיהם, חגורת האסטרואידים וכל שאר הגופים הנעים בחלל שבין כוכב לכת צדק לשמש, כנראה שכל אלה היו בעבר כוכב אחד שיקרא מעתה כוכב x, שבסופו של דבר יתנגש בכוכב לכת צדק.
יתכן שכוכב x, נוצר במחזור ההתנגשויות הראשון של כוכבי הלכת ביחד עם: צדק, שבתאי, אורנוס ונפטון, ובמהלך מליוני שנות קיומם חטפו כוכבים אלה התנגשויות רבות שגרמו לשינוי בגודלם ובמיקומם מה שיביא בסוף דבר את כוכב x שגדל וגדל עד שבסופו של דבר הוא מתנגש עם כוכב לכת צדק, או שאולי מקורו של כוכב x הוא בכלל מחוץ למערכת השמש.
״הכתם האדום הגדול״ על כוכב לכת צדק שגודלו למעלה מפי שלוש מגודלו של כוכב לכת ארץ הוא כנראה שריד להתנגשות זו, אם ניקח את ארבעת הכוכבים הארציים ואת ירחיהם, את חגורת האסטרואידים ואת כל שאר הגופים הטסים בחלל שבין כוכב לכת צדק לשמש, נחבר אותם ביחד נראה שזה מתאים בדיוק כמו פזל ל״כתם האדום הגדול״ - מה שידוע גם כסערה הענקית שגודלה למעלה מפי שלוש מגודלו של כוכב לכת ארץ!
בעת הפגיעה נוצר חיכוך אדיר מה שגרם לכוכב לכת צדק להסתובב סביב צירו במהירות גדולה למרות גודלו ומסתו העצומים!
כנראה שהחיכוך שנוצר כתוצאה מהפגיעה סובב את כוכב לכת צדק הפוך מהכיוון בו הוא הסתובב טרם פגע בו כוכב x. חיכוך זה גרם לכך שרצועות עננים בקווי רוחב שונים נעים בכיוונים מנוגדים זה לזה, כמו כן יתכן שגם חלק מהירחים של כוכב לכת צדק, מהקבוצה המרוחקת יותר (עד 10 מיליון ק"מ מצדק) המקיפים את צדק בכיוון השעון ובמסלולים אקסנטריים שונים הנטויים בזווית של 153 מעלות בממוצע יחסית למישור המשווה של צדק וזאת בניגוד לכיוון שבו מקיפים אותו רוב ירחיו שמסתובבים בכיוון ההפוך מהכיוון בו צדק מסתובב היום. כנראה שירחים אלה מסתובבים הפוך גם כן כתוצאה מסיבוב ההפוך של כוכב לכת צדק טרם ההתנגשות עם כוכב x.
כמו כן, הטבעות הפלנטריות של כוכב לכת שבתאי הן במקור בכלל לא שלו, הטבעות נוצרו כתוצאה מהאבק הרב שנוצר עקב הפגיעה והחיכוך שבין כוכב לכת צדק, לכוכב x, רוצה לומר שהטבעות הפלנטריות סביב כוכב לכת שבתאי נוספו אליו כתוצאה מההתנגשות בין שני הכוכבים - כוכב לכת צדק וכוכב x. פגיעה זו הופכת עם הזמן משני כוכבים -כוכב לכת צדק וכוכב - x לארבעת כוכבי הלכת הארציים, לכל הירחים, חגורת האסטרואידים וכל שאר הגופים שטסים בחלל שבין כוכב לכת צדק לבין השמש.
מעניין שלכוכב לכת צדק קצב הסיבוב המהיר ביותר בין כוכבי הלכת במערכת השמש? זמן הסיבוב העצמי (אורך היממה) שלו הוא 9 שעות, 55 דקות ו-30 שניות בלבד, ושמסתו היא פי שתיים וחצי מכל כוכבי הלכת ביחד, מעניין מאוד? עם כל זאת מסתובב לו כוכב לכת צדק סביב צירו במהירות הגבוהה ביותר מכל שאר כוכבי הלכת כולל הקטנים ביותר, איך זה ייתכן? היינו מצפים מכוכב ענק שכזה, בעל מסה עצומה כזאת שיסתובב לו לאט יותר משאר כוכבי הלכת, הלא כן?
וכך לאחר הפגיעה בין כוכב x לכוכב לכת צדק מועפים לחלל במסלולים סביב השמש תוצרי ההתנגשות שבסופו של דבר ואחרי התנגשויות אין סופיות אחד בשני יהפכו לארבעת הכוכבים הארציים, כל הירחים, חגורת האסטרואידים וכל שאר הגופים שמסתובבים להם בחלל שבין כוכב לכת צדק לשמש.
כנראה שכוכב לכת צדק לפני שנפגע מכוכב x היה מצופה בשכבה עבה של קרח וכתוצאה מהפגיעה מתרסקת לה המעטפת ההדוקה של הקרח ומתפזרת לה בחלל בגושים בגדלים ושונים, חלקם ענקיים, זה כנראה המקור של המים והחיים שהגיעו אלינו מהמעטפת שעטפה לפנים את כוכב לכת צדק בטרם התנגש בכוכב x.
זהו רק אחד מהמופעים שקרו בסביבה שבה אנחנו חיים, ארועים קודמים במאות מליוני ומליארדי שנים ארעו בדיוק באותו המקום. זה כנראה לא סוף הסיפור, מערכת השמש שלנו תעבור עם הזמן תהפוכות ושנויים אבל הכל נוצר בסופו של דבר מהתנגשויות של גופים שטסים להם בחלל והכל עניין של מזל.

******היווצרות החיים בכדור הארץ והאפשרות של חיים בכוכבים אחרים???

אין חיים יכולים להתפתח ולהתקיים על שום כוכב אלא אם הוא נמצא במיקום נכון ביחס לשמש וביחס לכוכבים אחרים! מיקום שבו מתאפשרים תנאים לקיום חיים.

ללכת לחפש חיים על המאדים זה כמו לחפש קרח במדבר, החיים בכדור הארץ לא נוצרו במקרה, כדור הארץ כמו כל שאר כוכבי הלכת עבר שינויים ומיקומים אין ספור עד שהגיע למיקומו הנוכחי, החיים בארץ החלו כנראה להתפתח בשלב כלשהו בעבר בו כדור הארץ נכנס למיקום - מרחק ייחסי נכון מהשמש ומכוכבים אחרים, זמן סיבוב סביב השמש, זמן סיבוב סביב עצמו, גודל, חום, מסה, לחץ ועוד, מיקום ותנאים בו התאפשרו חיים קדומים, תאים בודדים, רקמות פשוטות, לאט לאט ובמשך מליוני ומליארדי שנים הסתובב לו הכדור ושינה את מקומו בחלל, עד שהגיע למצבו המיוחד בו התאפשרו קיום של חיים.
תנועתו סביב השמש כל הזמן הלכה והשתנתה עקב כוחות משיכה משתנים, פגיעות רבות של מטאוריטים ואסטרואידים שלאט לאט שינו את גודלו נפחו ומסתו של הכדור, כמו גם את שאר כוכבי הלכת האחרים, שיווי משקל גרוויטציוני שנוצר במליארדי שנים הוא שהביא בסופו של את כדור הארץ למקומו הנוכחי בו מתאפשרים חיים, ודבר אכן קרה, לכן אין שום סיכוי קלוש למצוא חיים בשום כוכב לכת שאין בו או שלא היו בו בעבר תנאים שמאפשרים היווצרות חיים - מיקום ביחס לשמש ושאר התנאים האחרים. אם נחליף היום בין כדור הארץ לכוכב מאדים, החיים בכדור הארץ יפסקו לחלוטין וחיים חדשים יתחילתו בכוכב מאדים שתפס את מקומו של כדור הארץ.
אם ימצא חיים על המאדים או על כוכב לכת אחר משמע שקרה אחד משני הדברים:
1. הכוכב, במקרה זה מאדים, היה בזמן כלשהו בעבר במיקום נכון ביחס לשמש והיו לו את כל שאר התנאים האחרים שיכלו להיווצר בו חיים, ואז בשלב מסויים יצא המאדים מסיבה כלשהי מהתחום הזה של המיקום בו יש תנאים להיווצרות חיים - מרחק מהשמש וכו׳ ככל הנראה עקב פגיעות רבות של מטאוריטים ואסטרואידים, כוחות משיכה משתנים ועוד, גורמים אלה כנראה שהזיזו אותו מהמיקום הנכון ביחס לשמש והתנאים האחרים והחיים עליו נפסקו.
2. או שבזמן כלשהו המאדים היה חלק מכוכב אחר שבו היו תנאים שאיפשרו חיים וכנראה שבשלב כלשהו משהו גרם להתנתקות כוכב מאדים מהמקור שהיו בו חיים - פגיעה של מטאוריט, התנגשות כלשהי ועוד, בכל מקרה אם ימצאו חיים על כוכב מאדים הם יהיו של מאובנים בלבד, וכפי שאנו יודעים, התנאים שלו מיקומו ביחס לשמש לא מאפשרים חיים, לכן אם ימצא עליו משהו הדומה לחיים, אלה יהיו אך ורק מאובנים שהם שרידים של חיים אשר היו בעבר בכוכב האם, טרם היפרדות המאדים מכוכב האם שלו.
הדבר נכון כמובן לכל כוכבי הלכת והירחים במערכת השמש שלנו, לכן אין כנראה סיכוי לחפש חיים במקום שהם לא יכולים להיווצר.
מערכת השמש תמשיך ותעבור שינויים אין סוף, כדור הארץ הכחול והיפה שלנו כנראה שלא ישאר כך לעד, חבלה קטנה בשיווי משקל הגרביטציוני, פגיעה של מטאוריט ענק, או שינוי קל במערכת השמש, תוציא את הכדור שלנו מהמיקום בו יש תנאים לחיים ותביא את החיים כאן לסיומם, ואת מקומו של כדור הארץ יתפוס אולי כוכב לכת אחר שעליו יתחילו להיווצר חיים חדשים.
עם הזמן שיעבור ועקב שינויים שיעבור הכוכב שלנו במיליארדי השנים הבאות לא ישרוד אפילו לא זכר אחד ואפילו לא מאובנים.
הכל תלוי בארועים העתידיים שיעברו על מערכת השמש הקסומה שלנו, ארועים שלא ניתן לצפות אותם מראש!

****דברים נוספים*****

******כוח המשיכה של החלקים מהפיצוץ שטסו סביב השמש, והשמש עצמה, כוח משיכה שלהם הם שקבעו בסופו של דבר את מיקומם של השמש, כוכבי הלכת, ושאר תוצריו של הפיצוץ בחלל עד היום. גושים אלה שטסים במהירות ומסתובבים סביב עצמם וסביב השמש, עקב מכת הדחיפה החזקה שקיבלו מהפיצוץ עוברים בדרכם מטר אדיר של קיטור וגזים עצום, קיטור שיקרר את קליפתם, וכך, תוך כדי מעופם סביב השמש שהולכת ותוספת תוך כדי כך את מקומה הסופי ביקום, גופים אלה, כדור הארץ ודומיו, הולכים ומתעגלים עד שבסופו של דבר ולאחר מיליוני ומיליארדי שנים יהפכו בסופו של כבר לכוכב בצורת של כדור מושלם.

******כל הגושים הגדולים שהתנתקו עקב הפיצוץ הגדול היו המצב של לבה רותחת, בנקודת הפיצוץ נוצר ענן ענקי של קיטור מעורבב בחומרים וגזים אחרים, ענן זה גרם להתקררותם המהירה של פני השטח (הקרום) של הכוכבים וכך נוצר למעשה מקום סגור שלבה רותחת בתוכו, ומרגע זה יתחיל גיבוש מפריט של כל המינרלים של הכדור, המתכות הקשות בעלות טמפרטורת התכה גבוהה ביותר יתגבשו ראשונים במרכז וזה בגלל סיבוב הגוף סביב עצמו, זאת הסיבה שלכל כוכבי הלכת יש ליבה קשיחה, מסביב הרבה ברזל וכל השאר ידוע.
אם לא היו התנאים המדויקים האלה מתקיימים, לא יכול היה להיווצר לעולם כדור בצורה כזאת ובעל מבנה מיוחד כזה שמאפיין את כל כוכבי הלכת.


****כל פגיעה של מטאור העשוי קרחון או כל חומר אחר על כדור הארץ, והיו המון כאלה, גרם להזזה ושינוי השדה המגנטי לכיוונים שונים שלו, וכן גם לשנויים שחלו בלוחות שחטפו מטאוריטים ואסטרואידים מסוגים שונים ומשונים ובמשקלים ובגדלים בלתי יתוארים, מפגשים אלה אחראים כנראה גם לחלק מעיצוב פני כדור הארץ. פגיעות אלה כנראה יצרו הרים, בקעות, שברים מקומיים, שברים ענקיים, וכו וכו, תקופה זאת נמשכה עד שנפסק כמעט לחלוטין זרם המטאוריטים האסטרואידים.

*** חלק מהחיים בכדור שלנו, או החיים כולם מקורם אולי באותו התנגשות בין הכוכבים.

***אחרי הסופר נובה כנראה נוצר בחלל גיבוש מפריט של כל היסודות שהיו חופשיים בחלל, בדיוק כמו בסלעים פלוטוניים.

***כוח המשיכה שלנו שהמקור שלו הוא - הסופר נובה - מחובר ברמה כזו או אחרת בכל אחד מחלקי הסופר נובה, אפילו לקטנים והזעירים ביותר. לכן בעת הפיצוץ הגדול בין צדק ואורנוס או בין כוכבים אחרים התפזר כוח המשיכה של שני הענקים שהתפוצצו לכל עבר, כל חלק ולו הקטן ביותר נשא איתו לנצח את כוח המשיכה הייחסי של כוכב האם שלו ובסופו של דבר עבר כוחו לגוף המארח.

*** נראה שטקטוניקת הלוחות - הסדקים שנוצרו בכרום כדור הארץ יצרו בעולמנו 12 לוחות שגם הם נוצרו בעקבות ארוע זה (ההתנגשות בין כוכבים) פגיעות של קרחונים, אסטרואידים ומטאוריטים מסוגים שונים ומשונים, ענקיים אלה שהסתובבו קרוב מאוד לכדור הארץ לאחר ההתנגשות בין הכוכבים, כנראה שבשלב מאוחר אבל לא הרבה יותר פוגע קרחון או קרחונים נוספים בכדור הארץ, קרחון ענק זה אולי פגע בנו בהיותנו כבר כדור או קרוב לכדור, פגיעה זו אולי אחראית להבאת חיים לכדור הארץ וכן לטקטוניקת הלוחות - כדור לוהט בעל כרום קשה מקבל במכה אחת כמות אדירה של נוזלים סביר שיתפצל עקב התקררות מהירה ויהפוך למשושים, מחומשים, או כל צורה אחרת בעלת צלעות.


**** נראה שגם ההתפצלות היבשות שהחלה לפני 250.000.000 שנה, מיבשת על אחת - פנגיאה לשני חלקים - לאורוסיה וגונדבאנה, נראה שהתפצלות זו נגרמה גם עקב פגיעה של מטאוריט שנוצר כתוצאה מההתנגשות בין הכוכבים, התנגשות זו ארעה כנראה מליוני שנים ויותר לאחר ההתנגשות הראשונה בזמן שאסטרואידים ומטאוריטים רבים הסתובבו קרוב מאוד לכדור הארץ ובסופו של דבר התנגשו בו כמו גם בשאר כוכבי הלכת והירחים.


*****תאוריה אלגנטית זו של זוג כוכבים ענקיים שסובבו סביב השמש בעבר, או אולי שני כוכבים שהסתובבו אחד כנגד השני ובסופו של דבר התנגשו זה בזה פותרת המון בעיות שהיו סתומות והיה קשה מאוד לתת להן הסבר שמניח את הדעת, ע״פ תאוריה זו כל החלקים מתאימים ומצטרפים לפזל שלם אחד.

זאת לדעתי תמצית סיפורה של מערכת השמש כפי שהתרחשה מליוני שנים טרם זממנו, לתאוריה זאת הגעתי - דרך העובדות הגלויות והברורות בשמים ובטבע.

המציאות היא - חלק קטן בעולם הדמיון.

תאוריה זו (בשינויים קלים) נכתבה לראשונה בחודש ינואר 2014. פורסמה במקומות שונים
ובפורומים שונים בארץ ישראל, כמו כן נשלחה למספר רב של פרופסורים העוסקים בתחום בסמוך לתאריך זה.
כל הזכויות שמורות לכותב מאמר זה מר גיל בן ישי.

על כל זה אפשר לקרוא באתר; הפורום הישראלי לאסטרונומיה וחלל.
התנגשויות אקראיות בין כוכבים וגופים אחרים הן אלה שאחראים כנראה להיווצרות מערכת השמש שלנו כפי שהיא נראית היום.

תודה רבה,
כל הזכויות שמורות לגיל בן ישי,
כותב מאמר זה.
גילי
 
הודעות: 59
הצטרף: 05 ינואר 2014, 19:35

חזור אל פורום אסטרונומיה - AstroForum

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 27 אורחים

cron