יעוץ בקשר ללימודים אקדמאיים

פורום אסטרופיזיקה משמש לדיונים ומידע בפיזיקת הכוכבים וקוסמולוגיה.

יעוץ בקשר ללימודים אקדמאיים

הודעהעל ידי roeebs » 07 אוקטובר 2016, 21:19

אהלן,

החלטתי לא מזמן שפיזיקה זה נושא שמאוד מעניין אותי ואני רוצה לעסוק בו בעתיד. השתחררתי הרגע ואני מתחיל לימודים בשנה הבאה, ככה שיש לי עוד קצת זמן להתחבטויות.
כמה שאלות בקשר לאסטרופיזיקה:
א. האם יש ביקוש בתחום בארץ? אם אצא עם תואר בנושא אוכל למצוא עבודה?
ב. תקנו אותי אם אני טועה אבל הבנתי שאסטרופיזיקה זה רק מתואר שני לאחר תואר ראשון של פיזיקה. הבעיה היא שאני יודע שתואר ראשון בפיזיקה לא מקנה לך מקום עבודה, אין ביקוש בארץ לנושא. האם יש תואר נוסף שכדאי לי לעשות במקביל אליו שיעזור לי בעתיד בתחום? מה שחשבתי עליו הוא תואר כפול בהנדסת חשמל ופיזיקה (בטכניון משום שהרמה שם הכי גבוהה ממה ששמעתי מהרבה אנשים), אבל אני לא בטוח כמה הנושא של הנדסת חשמל באמת קשור לתחום.
ג. יש אולי איזשהו מוסד מומלץ ללימודים של הנושא בחו"ל?

תודה מראש !
roeebs

Re: יעוץ בקשר ללימודים אקדמאיים

הודעהעל ידי razidan » 10 אוקטובר 2016, 21:37

אהלן,

בהרבה אוניברסיטאות אפשר לשלב תואר בפיזיקה עם תואר בהנדסה (מכונות, חומרים, חשמל ועוד).

כפי שאמרת, "התמחות" באסטרופיזיקה ניתן ללמוד בתואר מתקדם בפיזיקה אך כבר בתואר הראשון ניתן לקחת קורסי בחירה בנושאים שונים (כבידה, קוסמולוגיה, אסטרונומיה כללית וכו').
לגבי ביקוש ועבודה - מכיוון שאסטרופיזיקה זה תחום תאורטי, רוב העבודה במקצוע מתבצעת באקדמיה, במחקר. עם זאת, אסטרופיזיקאי הוא עדיין פיזיקאי עם תואר מתקדם ולכן ניתן למצוא עבודה בכל מני תחומים אחרים.

בהצלחה.
Meade ETX125
Celestron SkyMaster 15X70
razidan

חזור אל אסטרופיזיקה - Astrophysics

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 4 אורחים