שאלות לגבי תואר שני בפיזיקה

פורום אסטרופיזיקה משמש לדיונים ומידע בפיזיקת הכוכבים וקוסמולוגיה.

שאלות לגבי תואר שני בפיזיקה

הודעהעל ידי PsyEythan » 17 אוגוסט 2019, 07:54

היי, סיימתי שנה ראשונה של פיזיקה ומתמטיקה בקמפוס אורנים של אוני' חיפה. אני מתעניין באסטרופיזיקה עוד מימי התיכון הודות למורה המעולה שלי שדחפה אותי לעסוק בעניין. בכל מקרה, נכנסתי לתואר בכוונה ללמד פיזיקה ומתמטיקה בכוונה אבל זה ירד מהפרק מכל מיני סיבות. אולי בבית ספר פרטי כתחביב, לא איך שהדברים נראים כרגע.

בכל מקרה, המסלול הוא תואר שני ורציתי לדעת ממישהו - אם הוא יודע, מה הם דרישות הקבלה במוסדות השונים. ראיתי ממידע באינטרנט(משום מה באתרים של המכונים עצמם, לדוגמא הטכניון או מכון ויצמן, אין מידע על תנאי הקבלה) שהדרישות הן ממוצע 80-85 שזה נראה לי מוזר כי זה לא ממוצע משהו. ראיתי שמישהו כתב כאן באיזה אשכול בצחוק שבשביל מכון ויצמן צריך ממוצע מעל 95. אולי הדרישות הרשמיות נמוכות ובפועל בגלל מספר המועמדים בוחרים את הטובים ביותר?
עד כמה באמת צריכים פיזיקאים עם תארים מתקדמים? האם יש דרישה למתמחים ומחקר באסטרופיזיקה?

שאלה אחרונה ואני חושב שגם הכי חשובה, ואני מקווה שמישהו ידע להגיד לי משהו על זה, אולי הוא מכיר מישהו שעבר מסלול דומה: מה התואר שלי שווה? לימודי הפיזיקה פה הם בסדר, בינתיים רוב הקורסים שלנו היו עם מוחמד עכאשה התותח ולפי מה שראיתי - הוא לא עשה לנו הנחות וקיבלנו הרצאות ומבחנים כמו בטכניון. אני לא יודע לגבי הרמה של המתמטיקה. אבל בגלל הקישור עם אורנים, למרות שהתואר שלנו לא קשור אליהם בשום צורה חוץ מהמיקום, אני מפחד שיסתכלו עליו כעל סוג ג'. הרמה של המכללה והסטודנטים(ובכלל של המכללות לחינוך לצערה של החברה הישראלית) ברצפה - מהבחינה הזו מרגיש לי כמו תיכון פרק ב'.
כמו שאמרתי באתי לפה כי חשבתי שאני ארצה להיות מורה ולא ידעתי מה הולך פה, אני אישית לא יעריך ברמה טובה מישהו שיגיד לי שיש לו תואר מהמקום הזה. איך מסתכלים על התארים של בוגרי אוניברסיטאת חיפה? האם שווה לי להקריב שנה ולהתחיל מחדש במקום יותר טוב? הציונים שלי גבוהים אז אני מאמין שלא תהיה בעיה להתקבל על סמך ציונים.

תודה מראש למי שיהיה כח לקרוא את זה ולעזור.
PsyEythan

Re: שאלות לגבי תואר שני בפיזיקה

הודעהעל ידי razidan » 24 אוגוסט 2019, 18:39

אני חושב שכדאי לך לשאול את זה בפייסבוק, יש הרבה קבוצות של סטודנטים לפיזיקה.
אני סיימתי תואר בפיזיקה וממוצע של 80-85 זה ציון לא רע בכלל. יש תותחים שמקבלים 90 ומעלה, אבל פיזיקה זה מקצוע קשה, ורוב הממוצעים נעים סביב ה80 (לפחות בבן גוריון).
אני לא יודע להגיד לך לגבי איך מסתכלים על תארים מכל מוסד.

לגבי מקצוע, תארים מתקדמים בפיזיקה מתחלקים בגדול ל2: ניסיוני ותאורטי. תארים ניסיוניים מקנים לך ניסיון בעבודה עם מערכות מדידה, עבודה בסביבת מעבדה וכו'. ממה שאני מכיר, עם תואר בפיזיקה ניסיונית יותר קל למצוע עבודה בתחום הייטקי כלשהו.
פיזיקה תאורטית בדרך כלל תקנה לך יותר ניסיון עם תכנות, מידול ועיבוד מידע. שמעתי על אסטרופיזיקאים שלא נשארו באקדמיה והלכו לעבוד בחברות בתחום של אופטיקה, אבל ממי שאני מכיר, מי שהלך לאסטרו בדרך כלל רוצה להשאר באקדמיה.
Meade ETX125
Celestron SkyMaster 15X70
razidan

חזור אל אסטרופיזיקה - Astrophysics

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: GOLD19 ו 21 אורחים