סליחה, אני שולח שוב, יותר מסודר

פורום מערכת השמש,מטאורים וגופים קטנים משמש לדיונים בחקר מערכת השמש, מדעים פלנטריים וחקר כדור הארץ, מטאורים וגופים קטנים במערכת השמש.

סליחה, אני שולח שוב, יותר מסודר

הודעהעל ידי גילי » 05 ינואר 2014, 19:52

שלום לכם,
להלן תאוריה חדשה על אופן היווצרות מערכת השמש שלנו,
תחשבו על זה טוב, ותנסו להשוות את הידע שיש לכם על מערכת
ולהתאים אותו לתאוריה זאת - פשוט להפליא!
כל הזכויות שמורות לגיל בן ישי,
שהגה וכתב תאוריה זו.

.
להלן התאוריה שמסבירה איך נוצרה מערכת השמש שלנו:

הארוע שאספר עליו, קרה כאן באיזור עוד לפני שהיו בכלל כוכבי לכת.
במקום שנמצאת היום מערכת השמש שלנו, היו בעבר זוג כוכבים ענקיים -( כוכב כפול פיזי) ,שני שמשות (אחת מהן - השמש שלנו), ועוד שמש אחת, (זו שכנראה שהתפוצצה, והייתה גדולה יותר מהשמש - הכוכב השני שהתפוצץ), שסבבו בעבר סביב כוח משיכה משותף. בשלב מסויים, פוגע בשמש הגדולה, כנראה אסטרואיד, או כוכב ענק, עשוי קרח בחלקו, או כולו, או אולי מקורו של הקרח במינרלים שהשתחררו עקב הפיצוץ, מינרלים חופשיים, שלאחר הפיצוץ, חלקם התאחדו ויצרו הרכב של מים שהפכו לקרח, או כל וריאציה אחרת שהביאה בתוצאה הסופית -קרח.
בכל מקרה, אסטרואיד,או כוכב ענק, התנגש בבן זוגו של השמש שלנו, ההתנגשות אראה כנראה במקום שבו נמצאים היום שני ענקי הגזים - צדק ושבתאי, וזאת בגלל המבנה המיוחד שבו מסודרים כוכבי הלכת הענקיים שבנויים מגז -באמצע (מקום ההתנגשות), ושאר כוכבי הלכת, הולכים וקטנים, מהאמצע לצדדים, כמו לקחת שני גושים ענקיים של בטון, להכניס בתוכם הרבה חומר נפץ, ולהטיס אותם במהירות אחד מול השני מה יקרה? יווצר פיצוץ עז שיעיף את חלקי הבטון הכבדים לכל עבר, אבל העשן, הפיח והגזים הקלים, יישארו באמצע (צדק ושבתאי) במקום הזה, ארעה ההתנגשות!
ומאותו רגע דרמטי, החל מבול אדיר של תוצרי ההתנגשות שעפו לכל הכיוונים. כמות גדולה מחומר ההתנגשות תעוף לכיוון השמש, שזה עתה הפכה לשחקן שמוביל את המשחק - פגיעתם על השמש, יצרה אולי את הכתמים השחורים בשמש, זהו כנראה שריד להתקפת הקרחונים והסלעים שנפלו על השמש, אין צורך לומר שקרח זה מכיל מימן, ומימן זאת אנרגיה. כנראה שכתוצאה מכך, התגבר ההיתוך הגרעיני על השמש. כמו כן, חלקים אחרים מתוצרי ההתנגשות, שטסו מול השמש, התפצלו במעופם, כמו גל שפוגע בעמוד ומתפצל לשניים, (כנראה בגלל זוית הפגיעה בהתנגשות), רובם נכנסו למסלול מצד אחד של השמש, וחלק אחר, גוף אחד גדול, וגופים קטנים יותר, עפו לכיוון הפוך, בסופו של דבר יתאחדו חלקים אלה ויהפכו לכוכב צדק שמסתובב הפוך משאר הכוכבים.
עם הזמן, כתוצאה מגשם אדיר של מטאורים, ותוך כדי כך, התעבו כל כוכבי הלכת, ויהפכו לאט לאט לצורה של כדור.
הגושים הגדולים האלה (כדור הארץ ודומיו) כנראה שנקרעו מכוכב האם שלהם בצורה של גוש ענק של לבה רותחת, גל קיטור שנוצר עקב הפיצוץ, קירר במהירות את קליפתו, (תהליך שעבר על כל החלקים הגדולים שהתנתקו עקב ההתנגשות - שאר הכוכבים והירחים). הסיבוב גרם ללבה שבתוך הכוכב לנסות להדבק לדפנות הפנימיים, ותוך כדי כך, הפך לכדור פחוס בקטבים עקב קריסתם פנימה עם התנפחות הכוכב. בדיוק כמו בלון, שאם נמלא אותו במים ונסובב אותו על צירו, יקרסו הקטבים פנימה.

כוח המשיכה של החלקים מהפיצוץ שטסו סמוך לשמש, והשמש עצמה, כוח משיכה שלהם, קבע בחלקו את מיקומם של השמש, כוכבי הלכת, ושאר תוצריו של הפיצוץ בחלל עד היום. גושים אלה, שטסים במהירות, ומסתובבים עקב, מכת הדחיפה שקיבלו מהפיצוץ, עוברים בדרכם, מטר אדיר של, קיטור וגזים עצום, שיקרר את קליפתם, וכך, תוך כדי מעופם, במעגל סביב השמש, שהולכת ותוספת תוך כדי כך את מקומה הסופי ביקום. גופים אלה, כדור הארץ ודומיו, הולכים ומתעגלים לאט לאט, תוך כדי סיבוב עד הפיכתם לצורת כדור מושלם.

******כל הגושים הגדולים שהתנתקו עקב הפיצוץ הגדול, היו המצב של לבה רותחת, עם הפגיעה, נוצר ענן ענקי של קיטור, מעורבב בחומרים והגזים אחרים, ענן זה, גרם להתקררותם המהירה של פני השטח (הקרום) של הכוכבים, וכך נוצר למעשה מקום סגור שלבה רותחת בתוכו. ומרגע זה, יתחיל גיבוש מפריט, של כל המינרלים של הכדור, המתכות הקשות, בעלות טמפרטורת התכה גבוהה ביותר, יתגבשו ראשונים במרכז, וזה בגלל סיבוב הגוף סביב עצמו. זאת הסיבה, שלכל כוכבי הלכת יש ליבה קשיחה, מסביב הרבה ברזל, וכל השאר ידוע. אם לא היו התנאים המדויקים האלה מתקיימים, לא יכול היה להיווצר לעולם כדור בצורה כזאת, ובעל מבנה מיוחד כזה.

****כל פגיעה של מטאור (העשוי קרחון או כל חומר אחר), על כדור הארץ, והיו המון כאלה, גרם להזזה ושינוי השדה המגנטי לכיוונים שונים, וכן גם לשנויים שחלו בלוחות שחטפו מטאורים מסוגים שונים ומשונים, במשקלים ובגדלים בלתי יתוארים, מפגשים אלה, אחראים כנראה גם לחלק מעיצוב כדור הארץ. פגיעות אלה כנראה יצרו הרים, בקעות, שברים מקומיים, שברים ענקיים, וכו וכו, תקופה זאת נמשכה עד שנפסק כמעט לחלוטין זרם המטאורים.
נראה שכדור הארץ ודומיו, מקבלים במעופם החדש סביב השמש, מכת חום חזקה מאוד, וזאת כתוצאה מתוצרי הלווי הענקיים שיפלו עליה, ויגבירו בה את ההיתוך הגרעיני.
תאוריה אלגנטית זאת, שלי זוג כוכבים ענקיים -( כוכב כפול פיזי), שני שמשות שהיו כאן בעבר, פותרת המון בעיות שהיו סתומות, והיה קשה מאוד לתת להן הסבר שמניח את הדעת. ע״פ תאוריה זאת, כל החלקים מתאימים ומצטרפים לפזל שלם אחד.
זאת לדעתי, תמצית של סיפורה של מערכת השמש כמו שהתרחשה מליוני שנים טרם זממנו, לתאוריה זאת הגעתי - דרך העובדות הגלויות והברורות בשמים ובטבע.

עוד עניינים קטנים שעלו במוחי:

*** חלק מהחיים בכדור שלנו, מקורם אולי באותו קרחון שפגע בנו.

***אחרי הסופר נובה, כנראה נוצר גיבוש מפריט של כל היסודות שהיו חופשיים בחלל, בדיוק כמו בסלעים פלוטוניים.

***חלקי מטאורים שנדבקו לאסטרואיד הקרח הענק, הגיעו ממקומות שונים בחלל, כך הצטברו על פניו חומרים נדירים, שבסופו של דבר חלקים מהם, יגיעו לכדור הארץ.

***לא מבין למה, אבל כל הזמן מטרטר לי בראש המחשבה, על עוד איזה כוח אחד שחסר בטבע - כוח הדחיפה - שעובד גם בחלל, אולי החלל עצמו, בנוי מחומר שלא ניתן עדיין למדוד אותו, או חלק ממנו, אולי בכלל אנחנו צוללים בתוך באותו חומר, כמו דגים בים.

***כוח המשיכה שלנו, שהמקור שלו הוא - הסופר נובה - מחובר ברמה כזו או אחרת בכל חלקי הסופר נובה, אפילו לקטנים והזעירים ביותר. לכן בעת הפיצוץ הגדול, התפזר כוח המשיכה של שני הענקים שהתפוצצו, לכל עבר, כל חלק, ולו הקטן ביותר, נשא איתו לנצח את כוח המשיכה הייחסי של כוכבי האם שלו, ובסופו של דבר, עבר כוחו לגוף המארח.

*** נראה שטקטוניקת הלוחות, הסדקים שנוצרו בכרום, יצרו בעולמנו 12 לוחות, שגם הם נוצרו בעקבות ארוע זה, פגיעות של קרחונים ענקיים שהסתובבו בסמוך מאוד לכדור הארץ, כנראה שבשלב מאוחר אבל לא הרבה יותר, פוגע קרחון נוסף בכדור הארץ, קרחון ענק זה אולי פגע בנו בהיותו כבר כדור, או קרוב לכדור, פגיעה זו אולי אחראית לטקטוניקת הלוחות, הכדור לוהט, בעל כרום קשה, מקבל במכה אחת כמות אדירה של נוזלים, סביר שיתפצל עקב התקררות מהירה, ויהפוך למשושים, או מחומשים, או כל צורה אחרת בעלת צלעות.

כל הזכויות שמורות לגיל בן ישי שכתב מאמר זה
נערך לאחרונה על ידי גילי בתאריך 16 יולי 2015, 06:48, נערך פעם אחת בסך הכל.
גילי

לחשוב אחרת, זה כל העניין!

הודעהעל ידי גילי » 08 ינואר 2014, 11:00

צאו קצת מהמעגל, תחשבו אחרת קצת, כולנו מקובעים במה שלימדו אותנו כל החיים,
תחשבו אחרת, פתחו את הראש!
גילי

Re: סליחה, אני שולח שוב, יותר מסודר

הודעהעל ידי razidan » 08 ינואר 2014, 23:12

אני לא יודע מהו גיל הכותב והשכלתו האקדמית, אך "יצאתי מהקופסא" וקראתי...
מה שכתוב פה הוא לא תיאוריה מדעית. אולי כיף לדמיין ולספר סיפורים, אך כאן יש טעויות ופשוט דברים שאינם נכונים.

רז.
Meade ETX125
Celestron SkyMaster 15X70
razidan

הודעהעל ידי גילי » 10 ינואר 2014, 16:23

שלום לך רזידן,
אתה צודק, אכן יש טעויות בסיפור אבל?
האם אתה חושב רזידן, שאם נוציא את הפרטים הקטנים והשמות מהסיפור,
ונראה רק בגדול את הסיפור, משהוא כמו:
כל הסיפור התחיל במחשבה - איך הגיעו מים לכדור שלנו?
ואז, אתה לא תאמין רזידן, לילה אחד בשבוע שעבר, איך שעצמתי את עיני, התחיל להתגלגל במוחי, לאט לאט,
כל מבנה הסיפור הזה, מתחילתו ועד סופו, זאת הייתה מן הארה כזאת, ממש כמו מחלה, התחילו להתרוצץ
לי תמונות בראש, שמראות, מה אולי קרה כאן? אולי קרחון ענק, הוא זה שפגע בכדור הארץ, והוא
זה שגרם להתנתקות הירח מכדור הארץ, והוא זה שכמובן אחראי למים כאן.
ומאותה נקודה, ועד שנגמר לי הסיפור, יחלפו שלושה ימים, אני אגדיר את הימים האלה כמחלה,
ממש ממש ככה, מחלה! פרץ אדיר של אנדרנלין הציץ אותי ולא נתן לי מנוח, ממש מחלה.
וכך, תוך כדי מחשבות על זה, לפטופ לידי, וכל רגע, קופצים לי רעיונות שונים ומשונים,
לאן לא הגעתי במחשבה, ומרוב שזה היה מהיר, לא הצלחתי להניח את הראש על הכר, הייתי חייב להעלות
את מה שחלף לי במוח, מיד ללפטופ, אחרת זה היה ממשיך ונשכח, אני יכול לומר לך בוודאות,
שזה לא היה בכלל בשליטה שלי, ניסיתי בכל כוחי להדחיק את זה, להשתחרר מזה, אבל זה לא הניח לי,
אפילו לא לשניה, זה הלך ונרקם לאט לאט, לא היה לי מושג לאן זה יגיע בסוף, וכך, שלושה ימים
ושלושה לילות רצופים, העברתי, את מה שראיתי בעיני רוחי, פשוטו כמשמעו, העברתי את הכל ללפטופ,
אני נשבע לך, רק אחרי שכתבתי, הלכתי לבדוק במחשב, האם מה שדמיינתי, מתאים למציאות, למשל,
לא ידעתי שסידור כוכבי הלכת הוא כזה, מהגדולים באמצע, מקום הפיצוץ או ההתנגשות לדעתי, והולכים וקטנים אם התרחקותם
ממקום הפיצוץ. רק כשקמתי בבוקר, הלכתי ובדקתי, התאים בול.
השבוע התפרסם פתאום, שכתמי השמש, נמצאים מול כדור הארץ,וגם זה גם התאים בדיעבד לתאוריה.
לא ידעתי אם נוגה, קטן יותר, או גדול יותר מכדור הארץ, בבוקר כשקמתי, אמרתי לחברה שלי,
תתפללי שנוגה קטן יותר מכדור הארץ, כי אים לא, זה לא יתאים לתאוריה,ואכן, רצתי למחשב ובדקתי,
ואכן, הוא קטן יותר.
לפני יומים או שלושה, פתאום אני שומע, שגילו, על מכוכבי הלכת, ברזל, הרבה ברזל, הלא זה ברור, זה מתאים בדיוק לתאוריה שלי.
איך יכול להיות, שחלק מכוכבי הלכת שלנו, ינוע לצד אחד, וחלק לצד השני? בחלומי ראיתי במדויק!
איך במעופם לכיוון השמש, התפצלו חלקי הכוכב שהתפוצץ, ועפו לכיוונים הפוכים. ועוד ועוד ועוד,
זה לא היה כלל בשליטה שלי, לקראת סוף הלילה השלישי, נסגר מעגל הסיפור, ולא תאמין, כאילו
המחלה עברה, חלפה לה, ונשארתי עם ריקנות איומה, ממש כאילו הורידו קובץ של מחשב למוח שלי,
ואני הייתי צריך, רק להדפיס אותה, זה מה שהיה!
אז ברור לי שהמון פרטים לא מדויקים רז, אבל זה לא העניין בכלל, העניין הוא, האם מערכת השמש שלנו, יכלה להיווצר בצורה כזאת?
אולי באמת יש כאן משהו ששווה לבדוק אותו, הלא זה אינטרס שלנו, לנסות לשנות, להגיע כמה שיותר קרוב לאמת.
ברור שהאקדמיה תגלה אנטגוניזם, תאוריה זו או אחרת, שמשנה טוטלית את כיוון המדע, תפלוט ממעגל העבודה והמחקר
הרבה מאוד אנשים, והדבר מובן וברור לי.
אז בבקשה ממך רז, אם אתה בקי, ונראה לך שאתה יכול לתרום משהוא מהידע שלך, לטובת העניין, אשמח מאוד!
שבת שולם
גיל בן ישי.
גילי

הודעהעל ידי razidan » 11 ינואר 2014, 13:02

שלום לך גיל.

התאוריה שלך כוללת בתוכה הרבה מרכיבים. חלקם נכונים, חלקם נכונים חלקית וחלקם פשוט אינם תהליכים פיזיקליים.
אבל זה לא אומר שהיא לא נכונה.

הגישה המדעית היא שתאוריה היא נכונה כל עוד היא לא הופרכה. דבר זה מאפשר חופש בתיאוריות הפיזיקליות הקיימות כיום - כך שיש תיאוריות פיזיקליות שונות ומשונות שלדעתי הן בגדר פילוסופיה, אך עדיין - תאוריות פיזיקליות.

כאשר מדענים מעלים תאוריה כזו או אחרת, הם מחוייבים (וגם יש להם את האינטרס) להראות למה התאוריה נכונה. התהליך הזה ארוך (לעיתים עשרות שנים) ומורכב מהשערות, תצפיות, פיתוחים מתמטיים והרבה דם יזע ודמעות.
תאוריה טובה לא רק מסוגלת לתאר את העולם סביבנו ותהליכים פיזיקליים, אלא גם מסוגלת לנבא תהליכים חדשים שעדיין אינם מוכרים (למשל, חלקיק ההיגס שהתגלה לפני כשנה, עלה מהמתטיקה כבר ב1964).

לגבי התאוריה שלך - נרצה לבחון חלק מהנאמר בה -
"מקום שנמצאת היום מערכת השמש שלנו, היו בעבר זוג כוכבים ענקיים" - ייתכן מאד, רוב הכוכבים בגלקסיה שלנו חיים בזוגיות (או בקבוצות).
"פוגע בשמש הגדולה, כנראה אסטרואיד, או כוכב ענק, עשוי קרח בחלקו" - מהו ה*כוכב* הזה? ההגדרה האסטרונומית של כוכב היא "גוף מאסיבי אשר מתקיימים בו תהליכים של היתוך גרעיני". אני לא אסטרופיזיקאי, אבל לא יכול להתקיים כוכב עשוי קרח.
"פגיעתם על השמש, יצרה אולי את הכתמים השחורים בשמש" - לפי הבנת הפיזיקאים, כתמי השמש הם תופעה מגנטית חולפת על פני השמש. לפי תצפיות - אורך חייהם נע ממספר ימים עד לחודש. כלומר, הם לא שארית של פגיעה.
"כתוצאה מגשם אדיר של מטאורים, ותוך כדי כך, התעבו כל כוכבי הלכת, ויהפכו לאט לאט לצורה של כדור." - נכון, בערך. לפי התאוריות הקיימות (המבוססות על מודלים מתמטיים ותצפיות), כשמערכת השמש נוצרה היתה תקופה של accretion (ספיחה ?) וכך צברו כוכבי הלכת את מאסתם. מעבר למאסה מסוימת וצפיפות מסוימת, חומרים מסתדרים בצורה של כדור - שוויון כוחות של כח המשיכה, והלחצים הפנימיים בכוכב הלכת. שים לב כי יש הרבה מאד גופים במערכת השמש שאינם כדוריים (כל האסטרואידים והשביטים למעט הגדולים ביותר).
ועוד...

אם כן, לסיכום,
חלק מהרעיונות בתאוריה שלך ניתנים לתצפית והפרכה/אישוש, חלקם לא ניתנים וייתכן כי נכונים/שגויים וחלקם שגויים בהחלט.
כיום, התאוריה לגבי הווצרות מערכות שמש היא די מבוססת, ורוב המדענים נוטים לקבל אותה. אך מי אמר שמחר לא יקום גאון חדש ויהפוך סדרי עולם?

בהצלחה רבה,
רז אידן.

נ.ב.
אם אתה עוד לפני שלב בחירת הלימודים, אמליץ לך ללמוד פיזיקה - נראה לי שתהנה מאד!
Meade ETX125
Celestron SkyMaster 15X70
razidan

הודעהעל ידי aldebaran » 11 ינואר 2014, 18:02

קודם כל זה נחמד שאתה הוגה כל מיני רעיונות. אבל כמו שכתבו לך יש המון דברים לא נכונים בבסיס. למשל ההסבר שלך לכתמי השמש. גם אני לא מכיר שום כוכב ענק שעשוי מקרח ויכול להזיז במשהו לכוכב כמו שמש. אז זה יפה שאתה מציע פתרונות אבל לפני זה אתה צריך להכיר את הדברים הבסיסים.
aldebaran

הודעהעל ידי גילי » 05 יולי 2015, 00:08

**בקרוב אעלה תיקון סופי לתאוריה שכתבתי לפני שנה וחצי, התיקון הוא למעשה המקור שחשבתי בהתחלה אבל כתוצאה מטעות בהבנה הכתוב חשבתי שנגה ואורנוס מסתובבים סביב השמש הפוך משאר כוכבי הלכת שלמעשה הם מסתובבים הפוך על צירם. כל זאת אעלה בקרוב.

**כל כוכבי הלכת נמצאים על אותו מישור, מישור המילקה, מה שמוכיח או אולי לא את יציאתם של כל כוכבי הלכת מאותה נקודה.
גיל בן ישי.
גילי

הודעהעל ידי גבי חוטר » 05 יולי 2015, 00:19

למה אתה מתכוון שאתה כותב של כוכבי הלכת על ציר אחד?
גבי חוטר

הודעהעל ידי גילי » 05 יולי 2015, 20:40

קבל בבקשה קישור עם הסבר מפורט על ציר המילקה. תודה רבה על ההתייחסות.

https://he.m.wikipedia.org/wiki/מישור_המילקה
גילי

הודעהעל ידי גבי חוטר » 12 אוקטובר 2015, 23:54

מה אני אגיד לך גילי, סיבכת אותי לגמרי! הסיפור שלך מתגלגל לי בראש ולא נותן לי מנוח, מעניין מאוד!!!!! כל הכבוד על הרעיון! נכון או לא נכון זה בכלל לא משנה, הצלחת לגרום לי לחשוב אחרת, וזה אחרי שקראתי את כל מה שכתבת, בהצלחה לך.
גבי חוטר

הבא

חזור אל מערכת השמש, מטאורים וגופים קטנים - Solar System, Meteors

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים