צדק וארבעת הכוכבים הארציים, שווה לקרוא!!!


פורום מערכת השמש,מטאורים וגופים קטנים משמש לדיונים בחקר מערכת השמש, מדעים פלנטריים וחקר כדור הארץ, מטאורים וגופים קטנים במערכת השמש.

צדק וארבעת הכוכבים הארציים, שווה לקרוא!!!

הודעהעל ידי גילי » 23 יוני 2015, 17:27

מספיק מבט אחד חטוף על המבנה של כל כוכבי הלכת, כשהם עומדים בקו אחד ישר כדי לראות ולהבין שיש או היה קשר בין כוכב לכת צדק וארבעת הכוכבים הארציים.
כנראה שכל הכוכבים הארציים, ירחיהם, חגורת האסטרואידים וכל שאר הגופים הנעים בחלל שבין כוכב לכת צדק לשמש, כנראה שכל אלה היו בעבר כוכב אחד שיקרא מעתה כוכב x, שבסופו של דבר יתנגש בכוכב לכת צדק.
יתכן שכוכב x, נוצר במחזור ההתנגשויות הראשון של כוכבי הלכת ביחד עם: צדק, שבתאי, אורנוס ונפטון, ובמהלך מליוני שנות קיומם חטפו כוכבים אלה התנגשויות רבות שגרמו לשינוי בגודלם ובמיקומם, מה שיביא בסוף דבר את כוכב x שגדל וגדל עד שבסופו של דבר הוא מתנגש עם כוכב לכת צדק, או שאולי מקורו של כוכב x הוא בכלל מחוץ למערכת השמש.
״הכתם האדום הגדול״ על כוכב לכת צדק שגודלו למעלה מפי שלוש מגודלו של כוכב לכת ארץ, הוא כנראה שריד להתנגשות זו, אם ניקח את ארבעת הכוכבים הארציים ואת ירחיהם, את חגורת האסטרואידים ואת כל שאר הגופים הטסים בחלל שבין צדק לשמש, נחבר אותם ביחד, נראה שזה מתאים בדיוק כמו פזל ל״כתם האדום הגדול״ - מה שידוע גם כסערה הענקית שגודלה למעלה מפי שלוש מגודלו של כוכב לכת ארץ!
בעת הפגיעה נוצר חיכוך אדיר מה שגרם לכוכב לכת צדק להסתובב סביב צירו במהירות, למרות גודלו ומסתו העצומים!
כנראה שהחיכוך שנוצר כתוצאה מהפגיעה סובב את צדק הפוך מהכיוון בו הוא הסתובב טרם פגע בו כוכב x. חיכוך זה גרם לכך שרצועות עננים בקווי רוחב שונים נעים בכיוונים מנוגדים, כמו כן יתכן שגם חלק מהירחים של כוכב לכת צדק, מהקבוצה המרוחקת יותר (עד 10 מיליון ק"מ מצדק), מקיפים את צדק בכיוון השעון ובמסלולים אקסנטריים שונים הנטויים בזווית של 153 מעלות בממוצע, יחסית למישור המשווה של צדק, וזאת בניגוד לכיוון שבו מקיפים אותו רוב ירחי צדק וטבעותיו המסתובבים בכיוון ההפוך מהכיוון בו צדק מסתובב. כנראה שירחים אלה מסתובבים הפוך גם כן כתוצאה מסיבוב ההפוך של צדק טרם ההתנגשות עם כוכב x.
כמו כן, הטבעות הפלנטריות של כוכב לכת שבתאי הן במקור בכלל לא שלו, הטבעות נוצרו כתוצאה מהאבק הרב שנוצר עקב הפגיעה והחיכוך שבין כוכב לכת צדק, לכוכב x, רוצה לומר שהטבעות הפלנטריות סביב כוכב לכת שבתאי נוספו אליו כתוצאה מההתנגשות בין שני הכוכבים - צדק וx. פגיעה זו, הופכת עם הזמן, משני כוכבים - צדק ו - x לארבעת כוכבי הלכת הארציים, לכל הירחים, חגורת האסטרואידים וכל שאר הגופים שטסים בחלל שבין כוכב לכת צדק לבין השמש.
מעניין שלצדק קצב הסיבוב המהיר ביותר בין כוכבי הלכת במערכת השמש? זמן הסיבוב העצמי (אורך היממה) שלו הוא 9 שעות, 55 דקות ו-30 שניות בלבד, ושמסתו היא פי שתיים וחצי מכל כוכבי הלכת ביחד, מעניין מאוד? עם כל זאת, מסתובב לו צדק סביב צירו במהירות הגבוהה ביותר מכל שאר כוכבי הלכת, כולל הקטנים ביותר, איך זה ייתכן? היינו מצפים מכוכב ענק שכזה, בעל מסה עצומה כזאת שיסתובב לו לאט יותר משאר כוכבי הלכת, הלא כן?
וכך לאחר הפגיעה בין כוכב x לכוכב לכת צדק, מועפים לחלל במסלולים סביב השמש, תוצרי ההתנגשות שבסופו של דבר ואחרי התנגשויות אין סופיות אחד בשני, יהפכו לארבעת הכוכבים הארציים, כל הירחים, חגורת האסטרואידים וכל שאר הגופים שמסתובבים להם בחלל שבין צדק לשמש.
כנראה שכוכב לכת צדק לפני שנפגע מכוכב x, היה מצופה בשכבה עבה של קרח, וכתוצאה מהפגיעה מתרסקת לה המעטפת ההדוקה של הקרח ומתפזרת לה בחלל בגושים בגדלים שונים, חלקם ענקיים, זה כנראה המקור של המים והחיים שהגיעו אלינו מהמעטפת שעטפה לפנים את כוכב לכת צדק בטרם התנגש בכוכב x ,
זהו רק אחד מהמופעים שקרו בסביבה שבה אנחנו חיים, ארועים קודמים במאות מליוני ומליארדי שנים ארעו בדיוק באותו המקום. זה כנראה לא סוף הסיפור, מערכת השמש שלנו תעבור עם הזמן תהפוכות ושנויים, אבל הכל נוצר בסופו של דבר מהתנגשויות של גופים שטסים להם בחלל, והכל עניין של מזל.
כל הזכויות שמורות לכותב מאמר זה
מר גיל בן ישי.
תודה לכם.
גילי
 
הודעות: 59
הצטרף: 05 ינואר 2014, 19:35

Re: צדק וארבעת הכוכבים הארציים, שווה לקרוא!!!

הודעהעל ידי גבי חוטר » 12 אוקטובר 2015, 23:58

וואו! זה מה שיש לי להגיד, מדהים פשוט מדהים!
גבי חוטר
 
הודעות: 18
הצטרף: 30 יוני 2015, 16:28

Re: צדק וארבעת הכוכבים הארציים, שווה לקרוא!!!

הודעהעל ידי גילי » 25 נובמבר 2015, 00:01

תודה לך גבי
גילי
 
הודעות: 59
הצטרף: 05 ינואר 2014, 19:35

Re: צדק וארבעת הכוכבים הארציים, שווה לקרוא!!!

הודעהעל ידי ענתי » 14 נובמבר 2016, 13:55

מרתק
ענתי
 
הודעות: 10
הצטרף: 09 אוקטובר 2015, 10:19


חזור אל מערכת השמש, מטאורים וגופים קטנים - Solar System, Meteors

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 28 אורחים