שלום לכולם, שאלה לי אליכם?

פורום מערכת השמש,מטאורים וגופים קטנים משמש לדיונים בחקר מערכת השמש, מדעים פלנטריים וחקר כדור הארץ, מטאורים וגופים קטנים במערכת השמש.

Re: שלום לכולם, שאלה לי אליכם?

הודעהעל ידי גבי חוטר » 21 אוקטובר 2015, 23:39

כל מה שאני אומר זה שהמדע מתבסס היום על התאוריה, תאוריה! שהכל נוצר מענן של גז, אני לעולם, לעולם ועד לא מתווכח עם המדע!!! אבל, אבל מדובר כאן על תאוריה בלבד! תאוריה בלבד אשר טוענת שהכל נוצר מענן של גז, אז תאוריה זה יפה מאוד אבל זכותי לערער על התאוריה הזאת שלא הוכחה כלל! מכאן אני חושב שדבריו של גילי, וזאת לאור המימצאים האחרונים שקראתי וראיתי, לדוגמא, החללית Curiosity שזה עתה מביאה לנו ממצאים מהמאדים, פשוט כשראיתי נראה לי יותר ויותר שמאדים וכדור הארץ היו פעם גוף אחד, חסר רק שהדי אנ אי שימצא על הכוכב יתאים לדי אן אי של החיים בכדור הארץ ובזה מושלם המעגל, תוך כדי הצפיה בתכנית על הגשושית Curiosity התבקש ממש שהמנחה יגיד ששני הכוכבים הגיעו מאותו מקור, מכאן אני מסיק את מה שהסקתי לגבי התאוריה שלי גילי שמתאימה לדעתי ולדעת רבים מחברי הרבה יותר טוב מתאורית הגז!
גבי חוטר

הודעהעל ידי sixkiller66 » 22 אוקטובר 2015, 02:44

אחלה מותק אתה גבי חוטר
בהצלחה
sixkiller66

הודעהעל ידי גבי חוטר » 22 אוקטובר 2015, 08:07

תודה תודה לך אבל מה אתה אומר על מה שכתבתי? תשובתך חשובה לי כי הוא באה ממישהו משכיל בעל ידע רב! שבת שלום לך
גבי חוטר

הודעהעל ידי razidan » 22 אוקטובר 2015, 16:37

גבי חוטר כתב:כל מה שאני אומר זה שהמדע מתבסס היום על התאוריה, תאוריה! שהכל נוצר מענן של גז, אני לעולם, לעולם ועד לא מתווכח עם המדע!!! אבל, אבל מדובר כאן על תאוריה בלבד! תאוריה בלבד אשר טוענת שהכל נוצר מענן של גז, אז תאוריה זה יפה מאוד אבל זכותי לערער על התאוריה הזאת שלא הוכחה כלל! מכאן אני חושב שדבריו של גילי, וזאת לאור המימצאים האחרונים שקראתי וראיתי, לדוגמא, החללית Curiosity שזה עתה מביאה לנו ממצאים מהמאדים, פשוט כשראיתי נראה לי יותר ויותר שמאדים וכדור הארץ היו פעם גוף אחד, חסר רק שהדי אנ אי שימצא על הכוכב יתאים לדי אן אי של החיים בכדור הארץ ובזה מושלם המעגל, תוך כדי הצפיה בתכנית על הגשושית Curiosity התבקש ממש שהמנחה יגיד ששני הכוכבים הגיעו מאותו מקור, מכאן אני מסיק את מה שהסקתי לגבי התאוריה שלי גילי שמתאימה לדעתי ולדעת רבים מחברי הרבה יותר טוב מתאורית הגז!

במדע, למילה תאוריה יש משמעות שונה מהשימוש היומיומי שלה - תאוריה היא מערך של רעיונות אשר נועדו להסביר התנהגות מסוימת בטבע.
על מנת שתאוריה תהיה טובה ובעלת סיכוי להתקבל כמוסכמה, על התאוריה להסביר את ההתנהגויות הקיימות ולחזות (בהצלחה, כמובן) תופעות טבע שעוד לא התגלו. לפי קארל פופר, תאוריה מדעית קבילה חייבת להיות ניתנת להפרכה.
אם כך, גם תורת היחסות הפרטית והכללית הן תאוריות! גם מכניקה ניוטונית היא תאוריה! גם המודל של התפשטות גלים א"מ הוא תאוריה! אך תאוריות אלה נבחנו עשרות/מאות שנים והתברר כי כל תחזיותיהן נכונות ומתקיימות.
כן, מודל היווצרות מערכת השמש הוא תאוריה - אך כזו שמצד אחד מתבססת על עקרונות פיזיקליים ומצד שני ניתנת לתיעוד (כבר הפניתי אותך לתמונות אשר צולמו, בהם רואים מערכות שמש בשלבים שונים של היווצרותן)

הבעיה שלי עם דבריו של גילי היא שהוא אומר דברים שאינם נכונים פיזיקלית!
גילי אמר הרבה מאד דברים. חלקם דומים לתאוריה הנוכחית, חלקם שונים אך חלק מהתאוריה מתבסס על חוקים פיזיקליים שלא קיימים ביקומנו. אתה מוזמן להאמין לאיזה תאוריה שבא לך, אבל הטבע ימשיך בשלו.

אציין כי עדיין המודל של היווצרות מערכת השמש לא מסביר הכל - הבעיה הגדולה כרגע היא מיקום כוכבי הלכת הגאזיים במערכת השמש שלנו אל מול מערכות שמש אחרות.
אתה מוזמן לקרוא את הערך הבא בויקיפדיה - https://en.wikipedia.org/wiki/Formation ... lar_System

בברכה,
רז.
Meade ETX125
Celestron SkyMaster 15X70
razidan

הודעהעל ידי sixkiller66 » 23 אוקטובר 2015, 20:57

עדיף שיקרא את זה קודם כל

https://en.wikipedia.org/wiki/Cherry_picking_(fallacy)

וזוהי הבעיה בטיעונים בעיקר, מר חוטר וגילי.
במשפט אחד: אסור לגשת ל"בעיות" של תיאוריה תוך התעלמות מכל התאוריה

זה בדיוק כמו שרכב עובד ונוסע עם נזילת מים יגיע למוסך ותגיד לו שצריך מהיום להשתמש בבתולות ים כאמצעי תחבורה, כלומר הפוך על הפוך.
אל לנו להשתמש בנזילת מים כדי לבטל את רעיון הרכב...

אז ככה חוקר מרגיש כשאתה אומר לו שהרכב שהוא נוסע בו לא נוסע בכלל. לא תקבל יחס כי גם אם מישהו רצה להיות נחמד ולדון ברעיונות בשביל הדיון אתה משתמש ב"אלימות" בצורת "הרכב לא עובד ואין דבר כזה רכב" אז גם על זה יוותרו.

זה לא אישי, אני בטוח שאתה חביב מאד - אני פשוט מנסה להדליק אותך על יכולת ביקורת של מה שאתה קורא (בכל מקום) כי זו מחוייבות ששמתי לעצמי.
בגלל זה לא דיברתי בכלל על תיאוריות ונתונים ספציפיים שנאמרו כי יש כאן פער לוגי גדול מדי כדי להתחיל דיון.
מה שנקרא, ביקשת ישר את הכותל המערבי במשא ומתן שלך :) תעבוד חכם תמיד, לך לאט ובטוח, ובנתנונים שאתה ניזון מהם, של מדענים או של משתמשים, אל תבחר צד לפי סגירת מעגל כי אתה תהיה נתון לדחפים הפסיכולוגים שלך להרגיש שלם עם משהו, ואני אגיד לך שאין מדען שמת שהוא שלם עם הכל. כל תיאוריה חדשה מביאה איתה ים חדש של חוסר ידע, אז תוותר על קריאה למען סגירת מעגל, ולך על קריאה ובדיקה לשם הקריאה והבדיקה בלבד... אם אתה מזהה כמה "פסימי" זה אז העניינים הללו לא בשבילך וזה בסדר גמור !
בהצלחה חברים !
sixkiller66

הודעהעל ידי ענתי » 24 דצמבר 2015, 08:24

נראה שאת או אתה שולטים כאן בחומר, זה נושא מסובך לקורא ההדיוט, אולי תסביר/י את עצמך יותר טוב בכל התשובות שהתייחסת, קשה לי להבין בדיוק את הדברים שנאמרים כאן, הייתי מאוד רוצה להבין את כל הנושא הזה טיפלה יותר טוב, אני נמצאת בחברה של אנשים שיודעים וקשה לי להסתדר שם, אז את או אתה, תסבירי לנו בקיצור על מה כאן מדובר?
תודה :mrgreen:
ענתי

הודעהעל ידי ענתי » 06 אפריל 2016, 07:52

גילי כתב כאן סיפור מדהים ואתה לא יודע לפרגן, חבל מאוד במקום לעודד כאן אנשים לכתוב דברים חדשים אתם יורדים עליו ואולי גם על אחרים, תכתוב אתה משהו חדש, אם אתה מסוגל בכלל ותראה איך ההרגשה לקבל תשובות כאלה כמו שאתה וחברך כתבתם, אין לי מושג למה זה ככה כאן, אולי מקנאה אתה מדבר????? יום טוב לך איש יקר.
ענתי

הקודם

חזור אל מערכת השמש, מטאורים וגופים קטנים - Solar System, Meteors

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים