שלום לכולם, שאלה לי אליכם?

פורום מערכת השמש,מטאורים וגופים קטנים משמש לדיונים בחקר מערכת השמש, מדעים פלנטריים וחקר כדור הארץ, מטאורים וגופים קטנים במערכת השמש.

שלום לכולם, שאלה לי אליכם?

הודעהעל ידי גבי חוטר » 04 אוקטובר 2015, 10:27

האם ייתכן שבשלב כלשהו בעבר נוצרה כאן במערכת השמש שלנו, התנגשות בין כוכבים שגרמה לשינוי מבנה המערכת כולה או חלקה? והאם ייתכן שדבר כזה יקרה בעתיד, כאן או במקום אחר בחלל בו יש תנאים דומים? מטרידה אותי השאלה הזאת ומקוה שיש לכם תשובה כלשהי בנושא. אני מעלה את השאלה בעקבות פוסט שהעלה כאן אחד המשתתפים וזה לא מפסיק לטרטר לי בראש.
תודה וחג שמח
גבי חוטר
גבי חוטר

Re: שלום לכולם, שאלה לי אליכם?

הודעהעל ידי aldebaran » 04 אוקטובר 2015, 18:29

יש כמה התנגשויות שחושבים שקרו. בין הארץ למשהו בגודל מאדים שיצרה את הירח. ואולי גם התנגשוית שבגללם כוכבי לכת מסתובבים הפוך או שוכבים כמו אורנוס. בכלל תביט על כל מכתשים בכל מערכת השמש. הכל מהתנגשויות בעבר
aldebaran

הודעהעל ידי ד'ר יגאל פתאל » 05 אוקטובר 2015, 16:32

יש מודלים שונים לפיהם במערכת השמש הקדומה היו הן התנגשויות והן אינטראקציות אחרות בין כוכבי לכת וכן בני כוכבי לכת לחומר במערכת השמש. כמו שציינו – מודל ההתנגשות הגדולה מנסה להסביר את יצירת הירח וכן את הסיבה שאורנוס נטוי לגמרי וכן נוגה ואורנוס חגים הפוך סביב צירם
ד'ר יגאל פתאל

הודעהעל ידי גבי חוטר » 05 אוקטובר 2015, 20:22

תודה על התשובות, השאלה היא האם יש משהו בדברים שכתב כאן גילי? זה פשוט לא נותן לי מנוח, לא מצליח להתעלם ממה שכתב
גבי חוטר

הודעהעל ידי גבי חוטר » 06 אוקטובר 2015, 15:13

עכשיו בלבלתם אותי לגמרי, אז אולי מישהו כאן יכול בכל זאת להסביר לי איך באמת נוצרה המערכת הזאת?
גבי חוטר

הודעהעל ידי גבי חוטר » 08 אוקטובר 2015, 12:21

אין קול ואין עונה! שאלתי שאלה פשוטה, איך נוצרה מערכת השמש שלנו, קבלתי מספר תשובות שלא אומרות כלום, אולי מישהו בכל זאת יכול לעשות לי סדר בראש ולהסביר לאדיוט כמוני איך נוצרה המערכת הזאת בכלל? אף אחד כאן לא יודע?
גבי חוטר

הודעהעל ידי aldebaran » 08 אוקטובר 2015, 21:44

אתה שואל שתי שאלות שונות. מערכת שמש נוצרת מתי שענן גדול של גז קורס. במרכז נוצרת שמש וכוכבי הלכת בדיסק שטוח מסביב.
aldebaran

הודעהעל ידי גבי חוטר » 09 אוקטובר 2015, 10:16

תודה לך על התשובה אבל איך, איך זה נוצר, תסביר לי בבקשה את התהליך? איך מענן גז יכול להיווצר משהוא כזה? ומה עם ההתנגשויות של כוכבים שהתנגשו זה בזה כפי שכתב כאן מישהו לפניך, הירח וכו, ומה עם כל המכתשים שרואים היום על הכוכבים? יכול להיות שבהתחלה נוצר משהו מענן גז אבל קרו דברים בהמשך, מה קרה בהמשך, לא נראה לי סביר שכל זה נוצר מענן גז וזהו, קראתי את דבריו של הכותב גילי ונראה לי שיש משהו בדבריו, לא בהכל אבל לפחות בחלק מהדברים, אתה לא חושב ככה? אני בדילמה איומה, לא מצליח להסכים עם ההסבר שהכל נוצר מגז.
גבי חוטר

הודעהעל ידי ענתי » 09 אוקטובר 2015, 10:26

שלום לכולם, אני חדשה כאן והגעתי דרך קישור ששלחו אלי, אני די בורה בנושא הזה שאתם מדברים בו אבל יסלחו לי כולם, קראתי וקראתי את הדברים שנכתבו ומהידע הדל שלי ואחרי שקראתי את דבריו של גילי, לא את כולם, ניראה לי הגיוני מאוד מה שהוא כתב, מסתדר לי יותר מאשר ההסבר שהכל נוצר מגז, זה פשוט לא ניראה לי הגיוני, יתכן ודבריו לא נכונים או נכונים חלקית אבל זה נשמע הרבה יותר אמין מזה שהכל נוצר מענן של גז.
תודה לכם
ענת.
ענתי

הודעהעל ידי razidan » 09 אוקטובר 2015, 13:49

גבי חוטר כתב:תודה לך על התשובה אבל איך, איך זה נוצר, תסביר לי בבקשה את התהליך? איך מענן גז יכול להיווצר משהוא כזה? ומה עם ההתנגשויות של כוכבים שהתנגשו זה בזה כפי שכתב כאן מישהו לפניך, הירח וכו, ומה עם כל המכתשים שרואים היום על הכוכבים? יכול להיות שבהתחלה נוצר משהו מענן גז אבל קרו דברים בהמשך, מה קרה בהמשך, לא נראה לי סביר שכל זה נוצר מענן גז וזהו, קראתי את דבריו של הכותב גילי ונראה לי שיש משהו בדבריו, לא בהכל אבל לפחות בחלק מהדברים, אתה לא חושב ככה? אני בדילמה איומה, לא מצליח להסכים עם ההסבר שהכל נוצר מגז.

ענתי כתב:שלום לכולם, אני חדשה כאן והגעתי דרך קישור ששלחו אלי, אני די בורה בנושא הזה שאתם מדברים בו אבל יסלחו לי כולם, קראתי וקראתי את הדברים שנכתבו ומהידע הדל שלי ואחרי שקראתי את דבריו של גילי, לא את כולם, ניראה לי הגיוני מאוד מה שהוא כתב, מסתדר לי יותר מאשר ההסבר שהכל נוצר מגז, זה פשוט לא ניראה לי הגיוני, יתכן ודבריו לא נכונים או נכונים חלקית אבל זה נשמע הרבה יותר אמין מזה שהכל נוצר מענן של גז.
תודה לכם
ענת.

גבי וענת,

דבריו של גילי אומנם מעניינים, ואולי כיף לדמיינם, אבל (וזהו אבל גדול מאד) - דבריו אינם מתיישבים עם חוקי הפיזיקה!!!
על מנת לפתח תאוריה, לא רק מעלים רעיון וטוענים - הרעיון נכון. חסידי התאוריה חייבים/צריכים/רוצים לבחון את ההשערות ולראות כי הן מתקיימות. ברגע שמוצאים מספיק הוכחות, ניתן לטעון שהתאוריה מבוססת.
התאוריה הנוכחית, כי מערכת השמש נוצרה מהצטברות של אבק, מבוססת על תצפיות ומודלים פיזיקליים.
בחלק מהשרשורים של גילי הסברתי מדוע הפיזיקה שלו לא נכונה, אתם מוזמנים לבקר בשרשורים אלה ולקרוא את הפירוט.

בקישור הבא ניתן לראות דיסקאות גז כאשר במרכזן נמצא כוכב בחיתוליו. האובייקט נקרא "דיסקה פרוטופלנטרית". זוהי דיסקת האבק אשר מצטברת והופכת לכוכב ולכוכבי הלכת המקיפים אותו.
http://messier.seds.org/Pics/Jpg/m42prop4.jpg

בברכה,
רז.
Meade ETX125
Celestron SkyMaster 15X70
razidan

הבא

חזור אל מערכת השמש, מטאורים וגופים קטנים - Solar System, Meteors

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים