שלום לכולם, שאלה לי אליכם?

פורום מערכת השמש,מטאורים וגופים קטנים משמש לדיונים בחקר מערכת השמש, מדעים פלנטריים וחקר כדור הארץ, מטאורים וגופים קטנים במערכת השמש.

Re: שלום לכולם, שאלה לי אליכם?

הודעהעל ידי גבי חוטר » 12 אוקטובר 2015, 11:20

תודה רבה לכם! בכל זאת עדיין נשארו לי הרבה סמני שאלה
גבי חוטר

הודעהעל ידי sixkiller66 » 12 אוקטובר 2015, 21:15

אתה צריך להחליט על פילוסופיית מדעים מסויימת כי נראה שאתם מתעלמים לחלוטין מכל חושב משמעותי של העבר ונוטים לכיוון חזיונות חלומות,אסטרולוגיה וכו' והחברה המערבית לא דנה בשום דבר כך יותר.
הקרב שלכם הוא לא נגד התאוריה של הווצרות מערכות שמש אלא נגד השיטה המדעית כפי שקיימת ב2015, לכן הוויכוח שלך צריך להיות כלפי השיטה המדעית ובכוחך לבקר את השיטה המדעית באיזה ערוץ שתבחר, אולי תגייס מספיק מתנגדים.
מכאן יוצא שלדעתי ה"שמחה" שלכם היא באי קבלה של הקהילה שמרמזת על משהו שכל בן אדם מכוון אליו - יחודיות (וגם הסיבה שאסטרולוגיה מצליחה מאד, שכן היא מכוונת לצורך הפרימיטיבי להרגיש מיוחדים בכל מחיר)
ולכן לא תתאפשר תשובה שתספק אתכם כי מקור הדיון הוא פסיכולוגי.

אתה צריך להבין שרוב סיפורי העבר של "הוא ידע, אבל אף אחד לא האמין לו" דוגמאת קופרניקוס חיו בחברה שהיום קופרניקוס היה מנהל ומוביל אז עם כל המוטיבציה שסיפורים כאלה נותנים לשמחת המין האנושי הזמנים התהפכו ברוב המדינות.

עם זאת, אתם יכולים להיות כותבי science fiction מצליחים מאד אם תרכיבו עלילה יפה מדעית בדויה ותוציאו לאור.

אומר לך את זה מכל הלב, בהצלחה במה שתבחר.
sixkiller66

הודעהעל ידי גבי חוטר » 12 אוקטובר 2015, 23:37

אני מתבייש להגיד, אבל לא הבנתי אותך בחלק מהדברים, אם תוכל לענות לי בשפה פשוטה יותר אודה לך מאוד!
בכל אופן תודה על התשובה.
גבי חוטר

הודעהעל ידי גבי חוטר » 12 אוקטובר 2015, 23:40

אז מה לדעתך קרה כאן ואיך לדעתך נוצרה המערכת הזאת? האם מקובל עליך הסיפור של עננת גז שממנה התפתחה מערכת משוכללת ומיוחדת כזאת? דבר אלי בשפה פשוטה בבקשה, גם ככה קשה לי בתחום הזה, תודה.
גבי חוטר

הודעהעל ידי razidan » 13 אוקטובר 2015, 01:31

גבי חוטר כתב:תודה רבה לכם! בכל זאת עדיין נשארו לי הרבה סמני שאלה

בבקשה, פרט את השאלות שלך וננסה לענות עליהן.
Meade ETX125
Celestron SkyMaster 15X70
razidan

הודעהעל ידי גבי חוטר » 13 אוקטובר 2015, 20:21

שלום רז,
אין לי את הכלים לבדוק האם אתה צודק או לא, קראתי את התאוריה, וגם זאת רק תאוריה, המקובלת על היווצרות המערכת הזאת ואם אני צריך לבחור בין שתי התאוריות, צר לי אבל אני בוחר את של גילי, מספיק שהבנתי שתאוריה אחרת שמקובלת על המדע שאומרת שהירח נוצר כתוצאה מהתנגשות שניתקה אותו מכדור הארץ בשביל לתמוך יותר בתאוריה של גילי, בכל אופן תודה לך רז.
גבי חוטר

הודעהעל ידי גילי » 14 אוקטובר 2015, 00:36

דיון מעניין מאוד מתרחש כאן, יפה מאוד!
גילי

הודעהעל ידי sixkiller66 » 14 אוקטובר 2015, 02:20

גבי חוטר,
הרי נפלת לאותו הבור ממנו אתה מנסה לשאוב ולכן הטיעון שלך לא תקף.
מהי כוונתי

מהות הבעייה שאתה מציג קשורה יד ביד בהעדר דעות קדומות וחשיבה יצירתית, האם אני לא צודק ? האם לא נטען כאן שמה שקיים בספרות הנוכחית לא הגיוני ? יפה.

אם כך, נכשלת במבחן של עצמך בכך שלקחת צד תוך הפרת אותם עקרונות עליהם הסתמכת בבחירתך, דהינו גם את הבחירה שלך בX במקום בY ניתן להפריך מאותן סיבות שאתה השתמשת בהן ולכן אם ברצונך לשכנע אותי בבחירתך תצטרך לבחור בטיעון אחר למה בחרת בצד שבחרת.
יכלת להחליף את " אני בוחר בX " ב - " מדוע לא בדקו את X או האם בדקו את X " ובכך לשמר את העקרונות שלך.

הדיון הזה לא צריך בכלל לגעת בתיאוריות וכוכבים כפולים כי אף אחד בפורום או בשום מקום אחר לא יגרר איתך לדיון אחרי שאתה "בחרת" איפה אתה רוצה להיות.

כששואלים אותי בציניות כל הזמן " כיצד התחיל היקום, אולטימטיבית, ומנין בא " אני אומר " לא יודע, אבל גם אתה לא אז זה בסדר " אז מבלי להגרר לדיון שכזה אני רק אומר שאתה לא צריך לקחת חוסר שלמות במדע ולהפוך אותו לחוסר בטחון של המדע ע"י חיסול של כולם והחלפתו במשהו שיספק לך סגירת מעגל אישית.

לטבע לא אכפת מהסגירת מעגל שלך או שלי לצערי ואני ואתה כנראה נמות מבלי להבין את כל מה שיש לו להציע ואולי גם נכדינו.
אני מציע שנקבל את היופי שבדבר, נבחר פחות, ונתבונן יותר.
sixkiller66

הודעהעל ידי גילי » 19 אוקטובר 2015, 00:20

שלום לך sixkiller6614,
אדם לא יכול שלא לדעת את מה שהוא יודע, ועל פי זה, לפעול בהתאם!
גילי

הודעהעל ידי sixkiller66 » 19 אוקטובר 2015, 09:18

זה לא יכול להחשב כחוק כי הוא ישבר ברגע שתחקור טרוריסט עזתי ותראה שהוא פועל בתשוקה לפי מה שהוא יודע גם הוא.
כמובן שאתה וגבי יותר נאורים אני בטוח אבל הבנת את ההקצנה למטרת הדיון בלבד. כמובן שיש גם אספקט הורמונלי וגנטי אצל כל המתחייבים לטרור בין בני אדם, בנוסף לבטחון עצמי מפורז בידע שלהם.
אתה יכול להגיד גם שהמדע הנוכחי הוא בעל בטחון עצמי מופרז.
ואז אם נדון בזה עוד שבוע, נגלה שצריך איזה שיטה שתקח כמה שיותר בחשבון.

אנחנו צריכים למצוא משהו עמוק יותר שיקח בחשבון את היחסות של "ידע"
הנה משהו אחד שעושים במדע, לא תמיד, אבל אם זו טענה כמו שלך אתה תצטרך את זה.

https://en.wikipedia.org/wiki/Peer_review

קשה לי להבין את הבסיס שלך, כי אתה גם אומר " מה שקיים לא יכול להיות אמת בטוח " ובאותו משפט גם החלפת את כל המערכת ושמת 2000 עבודות דוקטורט בפח. a:34

בוא תעזור לי להכניס אותך לא בקטגוריה של השורה הראשונה של פוסט זה, ויהיה לנו דיון יותר טוב.
sixkiller66

הקודםהבא

חזור אל מערכת השמש, מטאורים וגופים קטנים - Solar System, Meteors

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים