עתידו של כדור הארץ כשהשמש תקרוס

פורום מערכת השמש,מטאורים וגופים קטנים משמש לדיונים בחקר מערכת השמש, מדעים פלנטריים וחקר כדור הארץ, מטאורים וגופים קטנים במערכת השמש.

עתידו של כדור הארץ כשהשמש תקרוס

הודעהעל ידי ohr50 » 21 יולי 2016, 19:31

שלום רב,

רציתי לשאול אודות עתידו של כדור הארץ כאשר השמש תקרוס אל תוך עצמה ותהפוך לננס לבן (לפי הבנתי, ההערכות מדברות על 5-8 מיליארד שנה) -

1. האם יש סיכוי לכדור הארץ/אנושות לשרוד את התרחיש הנ"ל? אם כן, כיצד?

2. במידה והאנושות לא תשרוד את קריסת השמש, באיזה אופן יהיה סופנוכמה זמן מרגע הקריסה הוא ייקח)- האם כפור או התפרקות כימית עתידה לכלותנו?

האם חושך מוחלט עתיד ליפול על כדור הארץ בתום 8.31 דקות (המרחק בינינו לבין השמש)?

הדגש הוא - כאשר השמש תקרוס, תוך כמה זמן יגיע קץ האנושות (באופן מיידי? 8.31 דקות? מספר ימים?) ובאיזה אופן.

תודה מראש לעונים,

אור.
ohr50

Re: עתידו של כדור הארץ כשהשמש תקרוס

הודעהעל ידי ד'ר יגאל פתאל » 22 יולי 2016, 11:22

הי

נתחיל מכך שהשמש אותי תתכווץ מעט בעוד כמה מיליארדי שנים, אבל זה יהיה לתקופה קצרה יחסית ולאחר מכן היא תתנפח. השמש לעולם לא תקרוס לגודל שהוא משמעותית קטן מגודלה עתה. הננס הלבן הוא ליבת השמש או מה שיוותר ממנה. נכון שהיא תהיה צפופה מאוד אבל זה אינו תהליך של קריסה

ציתי לשאול אודות עתידו של כדור הארץ כאשר השמש תקרוס אל תוך עצמה ותהפוך לננס לבן (לפי הבנתי, ההערכות מדברות על 5-8 מיליארד שנה) -

1. האם יש סיכוי לכדור הארץ/אנושות לשרוד את התרחיש הנ"ל? אם כן, כיצד?

לא. לפני הננס הלבן השמש תהפוך לענק אדום ותאדה את כל ההידרוספירה על כדור הארץ

2. במידה והאנושות לא תשרוד את קריסת השמש, באיזה אופן יהיה סופנו (וכמה זמן מרגע הקריסה הוא ייקח)- האם כפור או התפרקות כימית עתידה לכלותנו?

ראה מה עניתי בסעיף הקודם

האם חושך מוחלט עתיד ליפול על כדור הארץ בתום 8.31 דקות (המרחק בינינו לבין השמש)?

כן. בסופו של דבר, אורו של הננס הלבן פחות בכ-10000 פעם מאור השמש. לכן השמים יהיו מוארים כמו בלילה עם ירח דק מאוד

הדגש הוא - כאשר השמש תקרוס, תוך כמה זמן יגיע קץ האנושות (באופן מיידי? 8.31 דקות? מספר ימים?) ובאיזה אופן.
ד'ר יגאל פתאל

Re: עתידו של כדור הארץ כשהשמש תקרוס

הודעהעל ידי ohr50 » 22 יולי 2016, 14:22

היי,

קודם כל, תודה על המענה.

השאלה שלי היא האם תהליך האידוי של ההידרוספירה (וקץ האנושות) מרגע שהשמש תקרוס, יהיה מיידי? או שייקח פרק זמן מסוים? אם כן, מהו שיעורו?

האם בהירות הלילה (חושך) אותה ציינת, תתקיים לפני תהליך האידוי של ההידרוספירה (וקץ האנושות) או שיהיה פרק זמן מסוים (נגיד, 8.31 דקות בהם, השמש כבר קרסה אל תוך עצמה, אך אנו איננו מודעים עדין לזאת?)

אם אני מבין אותך נכון, השימוש שלי בקריסת השמש אל תוך עצמה אינו מדויק? איך הייתה מתארת/מגדיר את התופעה שעתידה לקרות.

המון תודה על התשובות.

אור.
ohr50

חזור אל מערכת השמש, מטאורים וגופים קטנים - Solar System, Meteors

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים