זיהום אור בישראל

פורום העוסק בכל הקשור לזיהום האור בישראל. הסברה ופתרונות.

Re: פרוייקט שלי על זיהום אור בישראל

הודעהעל ידי Roi-Lobel » 10 מאי 2012, 22:45

מיכאל,
מצטרף לאיחולים, תודה שאתה נלחם עבור כולנו, מיותר לציין שאנחנו מאחורייך וכל עזרה שתצטרך אשמח אם תרשום פה בכדי שנוכל גם לעזור, בהצלחה!
נערך לאחרונה על ידי Roi-Lobel בתאריך 05 יוני 2012, 13:32, נערך פעם אחת בסך הכל.
"דמיון חשוב יותר מידע. ידע הוא מוגבל. דמיון - אינסופי"-אלברט איינשטיין
Roi-Lobel

הודעהעל ידי שלמה מזרחי » 18 מאי 2012, 14:45

גם אני מאחל לך בהצלחה בפרוייקט, ואני מקווה שעוד פרוייקטים כאלה יגיעו במהרה לכל רחבי מדינת ישראל.
שלמה מזרחי

הודעהעל ידי רונן כהנוב » 21 מאי 2012, 11:00

כנ"ל מצטרף לכול התומכים, פרוייקט חשוב מאוד.

אם תצטרךל עזרה אני מוכן להרתם.
רונן כהנוב

הודעהעל ידי מיכאל פימה » 28 מאי 2012, 08:35

מיכאל צוקראן יצא למחלחמה עבור כולם ונלחם כרגע במוקד מסויים בתקווה שמהלך זה יצליח ויתפוס לעוד ועוד מקומות. הכריזמה והרצון הטוב מבורכים וראויים להערצה.

בפניו עומדים אתגרים גדולים ולא מבוטלים, ועל מנת שמהלך זה יצליח עלנו להצטרף למאבקו כולם ! ושאני אומר כולם אני מתכוון לכך.
לכל שקוראים שורות אלו, אל תשבו בחיבוק ידיים ותצקצקו בלשונכם... אל תמצאו את כל הסיבות שבעולם למה זה לא יילך....
חשבו חיובי והביעו נכונותכם ועזרתכם בנושא.

אני מציע שמיכאל צוקראן שמוביל מהלך זה יגיב בנושא ויפרט יותר אודות זיהום האור ודרכי מאבק.
מה אנו יכולים לתרום לטובת המחר...

כל הכבוד צוקראן

תמונה
סמל אישי של המשתמש
מיכאל פימה

הודעהעל ידי צוקראן מיכאל » 04 אוגוסט 2012, 23:29

שלומות לכולם,

אתר חדש לקבוצת הצוות הטכני להפחתת זיהום האור www.israel-darksky.com

באתר תוכלו למצוא מידע בנושא המטריד את כולם.
באתר סימולטור חדשני בשיתוף פעולה עם גרפיקאי מוכשר מחו"ל שממחיש בצורה גרפית זיהום אור.

האתר בבנייה ממושכת נא להתעדכן.

בברכה
מיכאל
סמל אישי של המשתמש
צוקראן מיכאל

הודעהעל ידי ד'ר יגאל פתאל » 05 אוגוסט 2012, 11:32

מיכאל ידידי

כל הכבוד, לא רק על היוזמה, אלא גם על ההמשכיות ועל הפעילות הרבה מסביב.

בהצלחה ודעו לכם שיש לכם גיבוי מלא ותמיכה של כל הקהילה.
ד'ר יגאל פתאל

הודעהעל ידי מיכאל פימה » 06 אוגוסט 2012, 11:59

מיכאל צוקראן ידידי,
דבר מאוד מעניין ואולי גם רעיון !
בגרמניה בנסיעתי בין הערים לא הייתה אף תאורת רחוב! שמירה על החי והטבע היא במודעות וזאת על מנת לא להפר את האיזון לחיות הבר על ידי תאורה מיותרת.
תאורת הרחוב בישובים נישאת לגובה 4 מטרים ופנסים עגולים המופנים כלפי מטה, התאורה כבת בשעה 23:00
אגב בשוויץ העלו את הרף בכבישים הבין עירוניים. הם ממחזרים את צמיגי הרכבים וגורסים אותם כמו כן זכוכיות. יוצרים משני חומרים אילו עיסה אשר מודבקת על הכביש. הנסיעה חלקה ושקטה יותר, בטיחותית יותר בזמן בלימת חרום. פרורי הזכוכיות מנצנצות לאורך הכביש באור יקרות כיהלומים, כך רואים טוב יותר את הכביש.

רעיון למחשבה.
סמל אישי של המשתמש
מיכאל פימה

הודעהעל ידי צוקראן מיכאל » 06 אוגוסט 2012, 18:21

שלום מיכאל,

כל הכבוד לגרמנים אך הם מעט קיצונים. אין צורך בכיבוי אורות ולהחשיך [זה גם לא מה שהקבוצה מנסה להעביר] אלא שימוש בתאורה שמנתבת את האור לכיוון הקרקע.
זה שהעמודים הם בגובה 4 מטר זה נחמד מאוד ומתחשב אך בגלל הגובה אני מניח שכל כמה מטרים בודדים יש צורך בעמוד כיוון שהאור הנפלט מגוף התאורה לא מכסה שטח גדול.
אם הם משתמשים בגופי תאורה שיש להם עדשה חצי עגולה אז אותו גוף מבזבז אנרגיה ולא שומר על הסביבה כיוון שהעדשה מפזרת את האור לכל כיוון במקום לפקס את האור לקרקע, לשם אנחנו צריכים אותו.

לגבי נצנוץ החומר בכבישים, אבדוק את העניין.

תודה
מיכאל
סמל אישי של המשתמש
צוקראן מיכאל

הודעהעל ידי Nagasaki » 06 אוגוסט 2012, 22:36

קודם כל, כל הפרוייקט הזה יפה ומבורך, כמו שכבר הספקתי להגיד לך אישית כמה פעמים. יותר מזה, הגישה שאתה והצוות נוקטים נשמעת מקצועית מאוד בכך שהיא לא מנסה "לסרס" את התאורה אלה באמת להתאימה יותר לסביבה, גם מבחינת זיהום אור על כל הכרוך בכך וגם מבחינה כלכלית.

אבל יש לי שאלה שמטרידה אותי: יש הרבה תאורה בארץ שמופנית במכוון כלפי מעלה. דוגמאות בולטות לכך הם שלטי חוצות שמוארים מהקרקע ופרוז'קטורים של מסיבות שכל מטרתם ליצור אלומות בשמיים (דוגמא בולטת לכך אפשר לראות בלילות חמישי באיזור שמזרחית לחדרה. אני לא יודע מאיפה האור מגיע אבל רואים אותו מאיזור נתניה בדרום עד פרדיס בצפון).

מה התייחסותכם לעניין? אתם מנסים לפעול גם במישור הזה, בצורה יותר הסברתית ופחות כזו המנסה להציע תחליפים, או שהכיוון הזה אבוד מראש?

תם
Nagasaki

הודעהעל ידי צוקראן מיכאל » 07 אוגוסט 2012, 21:05

תשובה לשאלה שמטרידה אותך.

האור שמכוון כלפי השמיים אכן מגיע ממסיבות/חתונות ומבחינתנו זה בסדר כיוון שלרוב מכבים אותם אחרי האירוע...
אנחנו לא פועלים במישור הזה אלא רק בתאורת רחוב בתוך הערים, שים לב שרוב הכבישים הבין עירוניים בארצנו הם ממוגנים באופן מלא - FULL CUT OFF עבודה יפה של מע"צ ורשות הטבע והגנים כדי להפחית זיהום וחיסכון

אין טעם לנסות להפעיל מהלך בגלל זרקור, יש לטפל בעיר שלמה.

לפני כניסה למצפה רמון למשל כל הגופים ממוגנים ולא מזהמים עד הכניסה למצפה שרואים גופי תאורה מהגרועים בעולם...
מקווה שעניתי על שאלתך.

מיכאל
סמל אישי של המשתמש
צוקראן מיכאל

הקודםהבא

חזור אל זיהום אור בישראל - Light Pollution In Israel

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים