"עב"מ" נצפה בשמי ישראל


פורום חלל ולווינים משמש לדיונים ומידע בחקר החלל ולווינים.

"עב"מ" נצפה בשמי ישראל

הודעהעל ידי ד'ר יגאל פתאל » 08 יוני 2012, 09:39

מה שהתרחש אתמול הוא דוגמה מצוינת לדיווחי תושבים תוך כדי פאניקה, אבל יכולת להניב חיזוי די נכון מדיווחי אזרחים.

תוך כדי ערב קהל במצפה הכוכבים בגבעתיים, נצפתה תופעה מוזרה בכיוון צפון. מדריכת המצפה, אלה, ראתה עצם בצורת מניפה בכיוון צפון-צפון-מזרח, שבשלב מסוים נראה כספירלה, ואט-אט התפוגג. כמה דקות לאחר מכן התקבלו אצלנו פניות הן מאזרחים שראו את התופעה וכן מאמצעי התקשורת השונים.

כאשר היו בידי 3 עדויות (מהמצפה, מאשקלון ומנהריה), עם כיוון גס וגובה גס מעל האופק היה אפשר לחשב בקירוב שהתופעה נתרחשה בגובה של 80 עד 100 ק"מ לפחות, במרחק של כ-150 ק"מ לפחות צפונית מזרחית לראש הנקרה. פסלנו אפשרות של מטאור או לווין ולמעשה לא נותרו הרבה ברירות... ומה שנותר היה להמתין לדיווחים מלבנון ומסוריה.

הדיווחים מלבנון אכן הגיעו ושם דובר על מטר מטאורים שנראה בשמים הצפוניים מלבנון, מה שחיזק את ההשערה שמדובר בהתרחשות בגובה רב, הרחק מאוד מהגבול עם לבנון, ושכנראה מדובר בטיל.

רק לקראת השעה 23, התקבל דיווח מסוכנות הידיעות הרוסית על ניסוי בטיל בליסטי.

בכל שלב, היה חשוב הדגיש שהתופעה היתה רחוקה מאוד מהגבול הישראלי, גם כאשר הבנו שמדובר במשהו מעשה ידי אדם, כאשר למעט טילים, או לווין (מה שהיה פחות סביר לאור הצורה בה זה נראה) שום דבר לא יכול לעוף בגובה כזה. הזהירות היתה לכן מתבקשת כיוון שהרגש האינטואיטיבי שמדובר בטיל, עשוי לגרום לפניקה. אני הרגשתי הקלה גדולה כאשר התברר שמדובר בטיל רוסי.

והמסקנה החשובה ביותר היא לגבי ה"עב"מ". זה אחד מהמקרים הלקאסיים בהם נצפה גוף, שהצופים בו בטוחים שהמדובר בעב"מ. מעניין לאן הה מפליג הדמיון לולא ההודעה הרוסית
ד'ר יגאל פתאל
 
הודעות: 774
הצטרף: 02 פברואר 2012, 12:00

חזור אל חלל ולווינים - Space and Satellites

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 10 אורחים